niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowy klub w Szczecinie, konkurencja dla Olimpii

Piłka nożna. Nowy klub w Szczecinie, konkurencja dla Olimpii

Piłka nożna. Nowy klub w Szczecinie, konkurencja dla Olimpii
Data publikacji: 2019-10-17 18:05
Wywietleń: 2864 422882

Rozmowa z Piotrem Kaszyckim, prezesem LFA Szczecin

Początków kobiecej piłki nożnej w Szczecinie szukać trzeba w Romie Szczecin, gdzie pierwszą ligową drużynę zakładał prawdziwy pasjonat, śp. Roman Lukstaedt. Później kobiecy futbol rozwijał się w Gryfie Szczecin, a piłkarki pod swe skrzydła przyjął też ZZ TKKF.

Kolejnym zespołem była Pogoń Szczecin Women, któremu wyrósł nowy konkurent, bo z inicjatywy młodych działaczy (ze środowiska sędziowskiego i dziennikarskiego) powstała Olimpia Szczecin.

Pogoń Women uległa jednak rozwiązaniu i na placu boju pozostały samotne olimpijki. W obecnym sezonie sytuacja się jednak zmieniła, bo powstał nowy Klub Sportowy Ladies Football Academy Szczecin, który we wrześniu rozpoczął rozgrywki od III ligi. O krótką rozmowę poprosiliśmy prezesa LFA Szczecin Piotra Kaszyckiego.

– Co było impulsem, który zadecydował o powstaniu klubu?

– Zapotrzebowanie na piłkę w kobiecym wydaniu i pasja naszych trenerek, a myślę, że jeśli w jakimś mieście jest więcej niż jeden klub, to tylko można się z tego cieszyć. Konkurencja jest czymś zdrowym i dobrze jest mieć możliwość wyboru.

– Współpracujecie z Olimpią czy może rywalizujecie z tym klubem?

– Toczy się pomiędzy nami pewna rywalizacja, ale czysto sportowa, a partnerstwa nie mamy. Niedługo nasze kluby zmierzą się w derbowym pojedynku, a na razie jest to współzawodnictwo na szczeblu III ligi. W naszym klubie gra parę byłych szczecińskich olimpijek, a trenerką pierwszego zespołu jest była stoperka Olimpii Magdalena Szwed, która do Szczecina trafiła z Victorii SP-2 Sianów.

– Kiedy powstał klub i jaką bazą oraz kadrą obecnie dysponuje?

– Klub Sportowy Ladies Football Academy Szczecin powstał w sierpniu tego roku, a już we wrześniu przystąpiliśmy do ligowych rozgrywek. Korzystamy z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji, a dziewięćdziesiąt procent spotkań rozgrywamy na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy Witkiewicza. Niektóre spotkania mamy jednak zaplanowane także na stadionie przy ulicy Tenisowej. Trenujemy zaś właśnie na tych dwóch wspomnianych obiektach, a ponadto na prawobrzeżu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Pomarańczowej. Mamy w klubie zespół seniorek oraz trzy drużyny młodzieżowe, a mimo krótkiego okresu istnienia klubu mamy już ponad pięćdziesiąt zawodniczek. Stan ten powinien się zwiększyć, bo prowadzimy ciągły nabór. Zapraszamy młode dziewczynki już od czwartego roku życia, ale także starsze dziewczęta i kobiety zainteresowane grą w piłkę. Piłkarkami zajmują się dwie trenerki, a pomagają im dwie praktykantki.

– Dziękujemy za rozmowę. ©℗

(mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie