Piłka nożna. Olimpia uległa łodziankom

Data publikacji: 13 października 2019 r. 16:23
Ostatnia aktualizacja: 13 października 2019 r. 16:23

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - UKS SMS Łódź 0:3 (0:1); 0:1 Jedlińska (27), 0:2 Jedlińska (62), 0:3 Rędzia (66).

OLIMPIA: Pastusiak - Oleszkiewicz (82 Łaniewska), Michalczyk, Brzozowska, Radochońska - Brodzik, Witczak (68 Oleksiak), Böhm (46 Bińkowska), Litwiniec (82 Bagińska), Grosicka (56 Kalmus) - Ratajczyk

Pierwsza połowa niedzielnego, popołudniowego pojedynku, toczonego w promieniach jesiennego słońca, była bardzo zacięta i obfitowała w wiele składnych akcji, ale także bardzo ostrych starć.

Szczecinianki miały dobre sytuacje strzeleckie, ale Michalczyk z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę, a Grosicka nie wykorzystała sytuacji sam na sam z łódzką bramkarką. Natomiast zespół SMS-u miał więcej szczęścia, bo po strzale Jedlińskiej objął prowadzenie w 27 minucie.

Po przerwie mecz był wyrównany, ale zespół gości dwoma bramkami zdobytymi w odstępie zaledwie czterech minut, przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Szczecinianki po zmianie stron wypracowały sobie kilka dobrych pozycji, ale nie były to tak klarowne sytuacje, jak te dwie, które opisaliśmy w pierwszej połowie.