poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowe ustawienie, znakomity wynik

Piłka nożna. Nowe ustawienie, znakomity wynik

Piłka nożna. Nowe ustawienie, znakomity wynik
Data publikacji: 2017-10-07 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10 11:13
Wywietleń: 1763 295533

Towarzyski mecz piłkarski. Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 3:0 (2:0) 1:0 Rapa (21), 2:0 Drygas (31), 3:0 Paczuk (86).

Pogoń: Bursztyn (71, Kusztan) - Niepsuj (46, Formella), Râpă (62, Sadowski), Fojut, Rudol (75, Kujawa), Nunes (46, Matynia) - Kort (62, Zwoliński), Drygas (46, Hołota), Murawski (62, Cincadze), Gyurcsó (62, Benedyczak) - Listkowski (75, Paczuk).

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w towarzyskim meczu I-ligowego Chrobrego Głogów dość wyraźnie i przekonująco. Już dawno portowcy nie zademonstrowali takiej swobody w grze, skuteczności i chęci do walki.

To był tylko mecz towarzyski, jednak z rywalem nie byle jakim – ćwierćfinalistą pucharu Polski i wiceliderem I ligi. Wygrana ma swoja wymowę i oby była początkiem czegoś nowego.

Trener Skorża już po ostatnim meczu z Koroną Kielce zapowiadał, że poszuka nowych rozwiązań taktycznych i widzieliśmy tego efekty w sobotnim meczu. Zespół zagrał w nowatorskim ustawieniu z trójka środkowych obrońców, bez bocznych obrońców, ale z tzw piłkarzami wahadłowymi.

Na tle Chrobrego zdawało to egzamin bardzo dobrze, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mecz nie był toczony w porywającym tempie, nasi obrońcy, a także pomocnicy mający obecnie nieco inne zadania, mieli sporo czasu na odpowiednią reakcję przy atakach przeciwnika.

Nowe ustawienie ma przede wszystkim pomóc w wykreowaniu znacznie większej liczby sytuacji i tak było w spotkaniu z Chrobrym. Nowy wariant gry trener Skorża sprawdzi jeszcze w środowym sparingu ze Stilonem Gorzów, jednak można być pewnym, że w najbliższym ligowym spotkaniu z Cracovią Pogoń zagra odmieniona i oby miało to przełożenie na styl gry i lepsze wyniki.

W sobotnim meczu z Chrobrym nie mogli wystąpić reprezentacyjni środkowi obrońcy: Dvali i Walukiewicz. Wydaje się, że po powrocie obu ze zgrupowań, ten pierwszy zajmie miejsce Rudola na pozycji lewego stopera i gra wyglądać będzie jeszcze korzystniej.

Dvali w podobnym ustawieniu grywał w rundzie wiosennej, kiedy występował w kazachskim Irtyszu Pawłodar. Nie powinien mieć zatem żadnych problemów z przestawieniem się na nowy styl gry.

W sobotę trener Skorża w roli jednego z dwóch defensywnych pomocników ustawił Murawskiego, 36-letni pomocnik wypadł korzystnie, zaliczył kapitalna asyste przy golu Drygasa, był widoczny, waleczny i chętny do gry, ale pozostaje pytanie, czy w ligowym spotkaniu, gdy intensywność gry będzie na zdecydowanie wyższym poziomie, ten sam piłkarz wytrzyma tempo grania, bo w meczach z Wisłą i Zagłębiem miał z tym problem.

Pogoń wygrała pewnie, stworzyła sporo sytuacji, ale przeciwnik tez zagrażał. Trzecia bramkę zdobył Paczuk, jeden z wielu testowanych piłkarzy z zespołu rezerw i juniorów. 21-letni piłkarz jest w obecnym sezonie najskuteczniejszym graczem zespołu rezerw, zdobył trzy gole i zaliczył jedną asystę. Gola zdobył po świetnej, indywidualnej akcji Zwolińskiego (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

B.stary kibic
Kusztan...bramkarz z przyszłością.Ja pamiętam jak 18-latek Marek Szczech debiutował w Pogoni.A potem grał,grał,i zawsze był świetny.Nie bójcie się Kusztana i nie zmarnujcie GO.
2017-10-10 10:56:05
Nowatorskie ustawienie?
Każdy trener powinien przygotować drużynę do gry w dwóch (minimum) systemach + 1 w zasobach. Trzech środkowych obrońców to trzech zawodnikow grających w pasie centralnym w systemie z trzema obrońcami lub w systemie z pięcioma obrońcami. Na zastosowanie nowych rozwiązań w konkretnym meczu mają wpływ: 1. co się zdarzyło w ostatnim meczu naszej drużyny, 2. jak grała drużyna przyszłego przeciwnika 3. Model Gry naszej drużyny. Wygląda na to, że trener zminiał coś w Modelu Gry. Na słabe tempo gry polskich drużyn ma wpływ niska intensywność ćwiczeń podczas treningów. Drużyny na Zachodzie trenują zgodnie z założeniami " Intensywności Taktyki "
2017-10-09 14:47:22
o
fenomenalne...teraz trzeba im zabrać z wypłaty jeszcze 50% to będzie 6-0
2017-10-07 18:28:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy