sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Na stadionie montują dach [GALERIA]

Piłka nożna. Na stadionie montują dach [GALERIA]

Piłka nożna. Na stadionie montują dach [GALERIA]
Data publikacji: 2019-12-11 16:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 16:00
Wywietleń: 1928 432651

Pierwsze stalowe elementy zadaszenia nowego Stadionu Miejskiego są już na miejscu. W środę rozpoczął się ich montaż. Zakończenie tych prac przewiduje się jeszcze w obecnym roku kalendarzowym. Tempo prac jest zadowalające.

Każdy dźwigar ma ponad 42m długości, ponad 4m wysokości i waży ok 15 ton. Konstrukcja zadaszenia składać się będzie z 29 dźwigarów dachowych. Ich montaż to skomplikowana operacja, wymagająca precyzji wyliczonej do setnych części milimetra. Montaż elementów potrwa kilka najbliższych dni.

Między trybunami: południową i zachodnią trwa montaż łączników dzięki którym obie trybuny staną się jedną całością. Zakończenie tych prac zaplanowane jest jeszcze pod koniec obecnego tygodnia.

Podczas ostatniego w tym roku meczu piłkarskiego pomiędzy Pogonią, a Koroną zaplanowanego na przyszły piątek widok trybun powinien być znacznie odmieniony od ostatniej wizyty fanów na szczecińskim obiekcie.

- Przyjdźcie na mecz z Koroną Kielce, będziecie bardzo pozytywnie zaskoczeni - napisał na swoim koncie twitterowym prezes klubu Jarosław Mroczek. 

Swojej radości na twitterze nie ukrywał prezydent Piotr Krzystek, który również nie omieszkał umieścić zdjęcia z własnym wpisem o następującej treści:

- Dach rośnie. (par)

Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Piłka nożna. Na stadionie montują dach [GALERIA] Piłka nożna. Na stadionie montują dach [GALERIA] Piłka nożna. Na stadionie montują dach [GALERIA]

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie