Sobota, 18 maja 2024 r.

Piłka nożna. Na obozie Pogoń wygrała z Chrobrym

Data publikacji: 30 czerwca 2018 r. 18:54
Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2018 r. 19:22

Przebywająca na obozie we Wronkach ekstraklasowa Pogoń Szczecin w piłkarskim sparingu pokonała I-ligowego Chrobrego Głogów 1:0 (1:0), a jedyną bramkę tuż przed przerwą zdobył Dawid Błanik w 45. minucie.

POGOŃ (I połowa): Budziłek - Rapa, Hołota, Dwali, Matynia - Drygas, Kožulj, Błanik, Kowalczyk, Listkowski - Benyamina

POGOŃ (II połowa): Bursztyn - Niepsuj, Rudol, Malec, Nunes -  Wawrzynowicz, Majewski, Stec, Frączczak (74 Benedyczak), Delew -  Buksa

Mecz rozpoczął się od ataków głogowian i strzału w słupek Kaczmarka, a portowcy odpowiedzieli celnymi strzałami Kožulja i Błanika, a następnie golem tego drugiego po podaniu Listkowskiego.

Po przerwie trener Kosta Runjaic wymienił całą jedenastkę, a na początku drugiej połowy ponownie inicjatywa należała do podopiecznych byłego portowca Grzegorza Nicińskiego, ale z czasem przejęli ją szczecinianie, czego efektem były dwa strzały Buksy oraz po jednym Delewa i Nunesa. W końcu Pogoń strzeliła drugiego gola, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Sparing rozgrywał też HNK Hajduk Split pokonując Górnika Zabrze 4:0, a pierwszą bramkę strzelił były piłkarz Pogoni Ádám Gyurcsó. Dodajmy, że obecnie w ekipie portowców jest były gracz Hajduka - Zvonimir Kožulj.

Były piłkarz Pogoni Robert Obst, z którym nasz klub postanowił nie przedłużać kontraktu, być może będzie kontynuował karierę w ekstraklasie w Piaście Gliwice. ©℗

Na zdjęciu: Pogoń wygrała drugi czerwcowy sparing