niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawski wygrał z Mandryszem

Piłka nożna. Murawski wygrał z Mandryszem

Piłka nożna. Murawski wygrał z Mandryszem
Data publikacji: 2016-11-06 11:42
Wywietleń: 906 167761

W I-ligowych rozgrywkach piłkarskich doszło do sporej niespodzianki. Zajmujący pierwsze miejsce Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym boisku z drużyną legitymującą się najsłabszą defensywą Chrobrym Głogów 0:2.

Zagłębie, której od niedawna trenerem jest były piłkarz i szkoleniowiec Pogoni Szczecin Piotr Mandrysz poniosło drugą porażkę z rzędu i spadło z pierwszego miejsca.

W roli pogromcy wystąpił zespół, w którym wypożyczony jest 22-letni obrońca Pogoni Szczecin, Sebastian Murawski. Nasz zawodnik zagrał w Sosnowcu na nietypowej dla siebie pozycji lewego obrońcy, na boisku przebywał do stanu 0:0, zszedł z boiska w 75 minucie.

Okres w Głogowie nie jest łatwy dla młodego defensora, który w ekstraklasie w barwach Pogoni rozegrał osiem spotkań, ale żadne z nich nie zakończyło się wygraną. Piłkarz początkowo cieszył się dużym zaufaniem i występował w podstawowym składzie.

Pierwsze niepowodzenie spotkało go w meczu o puchar Polski z Rakowem w Częstochowie. Chrobry przegrał rywalizację po serii rzutów karnych, a jednym z piłkarzy, który nie wykorzystał jedenastki był właśnie Murawski.

Później Murawski wystąpił w wyjściowym składzie w inauguracyjnym nowy sezon meczu ze Stomilem w Olsztynie. Spotkanie zakończyło się porażką Chrobrego 0:3, a Murawski stracił miejsce w składzie.

Następnie zagrał włącznie z sobotnim pojedynkiem z Zagłębiem w zaledwie trzech meczach w wyjściowym składzie i w żadnym w pełnym wymiarze czasowym. Pech go nie opuszczał, bo w jednym z tych spotkań – z Olimpią w Grudziądzu przegranym przez Chrobry 1:2, Murawski strzelił bramkę samobójczą.

W obecnym sezonie piłkarz ma na koncie pięć występów w I lidze, w tym jeden w pełnym wymiarze czasowym i jedno w pucharze Polski. Oba mecze zagrane od pierwszej do ostatniej minuty odbyły się w lipcu. ©℗ (par)

Fot. R.Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy