środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawski w radzie nadzorczej ... Arki Gdynia

Piłka nożna. Murawski w radzie nadzorczej ... Arki Gdynia

Piłka nożna. Murawski w radzie nadzorczej ... Arki Gdynia
Data publikacji: 2017-09-27 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-28 09:41
Wywietleń: 2332 294007

36-letni piłkarz Pogoni Szczecin Rafał Murawski został powołany na stanowisko członka rady nadzorczej SSA Arka Gdynia. W związku z wygaśnięciem kadencji dotychczasowej rady nadzorczej, nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy zgodnie ze statutem spółki powołało nowych członków.

Rafał Murawski jest piłkarzem Pogoni Szczecin od roku 2014, natomiast w roku 2015 został współwłaścicielem pierwszoligowej wtedy Arki. Należąca wtedy między innymi do byłego reprezentanta Polski firma Football Club nabyła 25 procent akcji gdyńskiego klubu.

Murawski był wtedy nie tylko współwłaścicielem Football Club, ale także prokurentem tej założonej w 2004 roku firmy, która odkupiła 25 procent akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Arka od innego akcjonariusza C. Urlich S.A. Uczestnik mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku założył także fundację „Nigdy nie zostaniesz sam”, która była inicjatorem, i przy wsparciu klubu, wdrażała projekt „Arka na twojej dzielnicy”.

Piłkarz od lat inwestował również w obiekty sportowe, m.in. w TKKF Checz Gdynia. Football Club prowadził ponadto na stadionie oficjalny klubowy sklep z gadżetami i sprzętem sportowym Arki, Fans Home. 48-krotny reprezentant Polski, kapitan Pogoni Szczecin oraz były zawodnik Gedanii, Amiki Wronki, Lecha Poznań i Rubina Kazań ma także za sobą grę w gdyńskim klubie – występował w nim w latach 2000-2004.

- Swoją przyszłość wiążę z Gdynią oraz klubem, w którym zaczęła się moja poważna piłkarska przygoda. Czuję się zobowiązany, aby odwdzięczyć się ludziom, którzy wspierali mnie w początkach kariery. Moja firma już od kilku lat inwestuje w przedsięwzięcia propagujące sport, głównie wśród najmłodszych. Mam nadzieję że krok, który teraz poczyniliśmy, przyczyni się do rozwoju i przyszłych sukcesów Arki. - podkreślał Murawski.

Już wtedy pojawiały się w związku z tą sytuacją dość kłopotliwe komentarze. Oceniano, że to nie jest komfortowa sytuacja dla piłkarza i obu klubów, żeby zawodnik występował w jednym klubie i miał udziały w drugim.

Dwa lata temu była to sytuacja jeszcze o tyle dopuszczalna, ponieważ Arka grała na zapleczu ekstraklasy. W sezonie 2016/17 występowała już w ekstraklasie i wtedy pytań z niezręczną sytuacja pojawiało się coraz więcej.

Pogoń mimo dość niezrecznej sytuacji przedłużyła z piłkarzem umowę po raz kolejny, choć wiadomo było, że w kolejnym sezonie Pogoń i Arka znów rywalizować będą w tej samej klasie rozgrywkowej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Tak tu jest.
To oczywiste , że decydują znajomości. Stolarczyk nie jest wyjątkiem. W Szczecinie o wszystkim decydują znajomości.
2017-09-28 08:38:37
Bo Murawski to przecież dobry kolega
Panie Wojciechu, proszę napisać wprost o tym, że w Pogoni kontrakty załatwia się na zasadzie "kolega koledze". Murawski jest tego doskonałym przykładem. Już wiosną nie był żadnym wzmocnieniem drużyny, jechał tylko na nazwisku. Ale klub, czyli jego kolega dyrektor Stolarczyk, przedłużył z nim umowę. Pytam się po co? A swoją drogą na przykładzie Murawskiego widać zakłamanie i obłudę kiboli. Buczą i gwiżdżą na wychowanków (choćby na Zwolaka za to, że się udziela na instagramie) ale Murawskiemu wybaczają wszystko, słabą grą i odgrywanie znaczącej roli w Arce Gdynia, a to przecież klub z którym Pogoń ma ponoć kosę...
2017-09-27 23:26:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie