piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawski jest gotowy

Piłka nożna. Murawski jest gotowy

Piłka nożna. Murawski jest gotowy
Data publikacji: 2017-05-05 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-05 11:02
Wywietleń: 805 250322

36-letni Rafał Murawski jest gotowy do gry z Legią Warszawa. Wsłuchując się w słowa trenera Kazimierza Moskala, to można dojść do nieodpartego wrażenia, to kapitan portowców jest dla niego postacią absolutnie kluczową i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Znam sytuacje ze swojej kariery piłkarskiej i trenerskiej, kiedy piłkarze po przerwie spowodowanej kontują wchodzili na boisko i należeli do najlepszych na boisku – opowiada K. Moskal wyraźnie sugerując, że liczy na taką postawę swojego kapitana.

Murawski jest już piłkarzem mocno wiekowym, w czerwcu kończy mu się z klubem umowa, w obecnym sezonie więcej meczów miał przeciętnych, niż dobrych, lub bardzo dobrych. To on jednak był jednym z bohaterów wygranego spotkania z Legią w październiku. Strzelił jedną z bramek i przyczynił się do wygrania meczu.

- Myślę, że Rafał w wielu ocenach traktowany jest niesprawiedliwie – kontynuuje K. Moskal. - W wielu meczach grał z kontują, a mimo to dawał z siebie wszystko. To nie jest tylko jego wina, że z nim w składzie drużyna nie osiągała tak dobrych wyników, jak bez niego. Rafał jest tej klasy piłkarzem, że może nam tylko pomóc.

Murawski już w poprzednim, bardzo udanym dla niego sezonie miał duży problem z regeneracją organizmu. Między meczami w grupie mistrzowskiej praktycznie nie trenował, ale regenerował organizm masażami i indywidualnymi treningami tak, aby optymalnie przygotować się do kolejnego meczu.

Sam przyznawał, że duża intensywność meczów spowodowała, że nie zawsze w porę potrafił się zregenerować. Dziś sytuacja jest trochę inna. Piłkarz miał dość długą przerwę, na pewno głód piłki powrócił, przekonamy się, na ile jego powrót do drużyny pomoże jej. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy