Piłka nożna. Murawski w Olimpii lub we Flocie...

Data publikacji: 08 lutego 2020 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 08 lutego 2020 r. 18:11

Lider piłkarskiej IV ligi, Flota Świnoujście, przygotowuje się do sezonu, rozgrywając sparingi i kompletując skład na rundę wiosenną. Wyspiarze czynią usilne starania o pozyskanie 25-letniego Sebastiana Murawskiego, byłego obrońcy m.in. Pogoni Szczecin, Błękitnych Stargard i Świtu Skolwin, ostatnio występującego w Bałtyku Gdynia, a wcześniej w Stomilu Olsztyn.

- Sebastian Murawski przebywa obecnie na testach w czołowym klubie II ligi, Olimpii Elbląg, a jeśli nie podpisze z nią kontraktu, to stanie się naszym zawodnikiem - poinformował nas prezes Floty Leszek Zakrzewski.

Przypomnijmy, że tej zimy Flota pozyskała już 20-letniego bramkarza Pogoni Szczecin Daniela Kusztana oraz Adriana Skorba (rocznik 1996, znany nam z występów w Vinecie Wolin i Hutniku Szczecin) i 17-letniego juniora Aleksa Poskarta, wychowanka Fali Międzyzdroje, ostatnio grającego w Błękitnych Wronki. Natomiast klub ze Świnoujścia postanowił rozstać się z trzema zawodnikami (Marek Hajdukiewicz, Szymon Rogowski i Dawid Trafalski), którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców.

W sobotę podopieczni trenera Jerzego Rota rozegrali kolejny sparing, remisując na Euroboisku w Koszalinie z III-ligową Gwardią 1:1 (1:0). Do przerwy mecz był ogólnie wyrównany, z lekką przewagą Floty. Prowadzenie objęli jednak gospodarze, gdy w 29. minucie efektownym strzałem zza linii pola karnego popisał się Patryk Laskowski.

Po przerwie więcej z gry miała Flota, częściej atakowała. Wyrównującą bramkę strzelił Michał Stasiak z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Pawle Iskrze. Dodajmy, że ten ostatni miał dwie stuprocentowe okazje strzeleckie; w pierwszej połowie nie wykorzystał sytuacji sam na sam trafiając w bramkarza, a w końcówce meczu strzelił obok słupka. Następny sparing Flota zagra w poniedziałek 17 lutego o godz. 17 w Pobierowie z będącą tam wówczas na zgrupowaniu Pogonią II Szczecin. ©℗ (mij)