środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Możliwe wypożyczenia Matyni i Listkowskiego

Piłka nożna. Możliwe wypożyczenia Matyni i Listkowskiego

Piłka nożna. Możliwe wypożyczenia Matyni i Listkowskiego
Data publikacji: 2017-01-04 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-04 14:29
Wywietleń: 1286 195774

Kazimierz Moskal uważa, że wypożyczenie mało grającego piłkarza w ekstraklasie do klubu z I ligi może być tylko z korzyścią dla wszystkich stron.

- Zawsze lepiej, żeby zawodnik grał więcej na nieco niższym poziomie, niż w ogóle - twierdzi K. Moskal. - W klubie nie podjęliśmy jednak jeszcze decyzji, czy jakiś zawodnik zimą odejdzie na wypożyczenie.

Do Pogoni wpłynęły dotąd zapytania z klubów I-ligowych: Pogoni Siedlce i Podbeskidzia o wypożyczenie Huberta Matyni i Marcina Listkowskiego. Ten pierwszy jest po ciężkiej kontuzji, ale jesienią nie było już po niej śladu, a piłkarz miał kłopot ze znalezieniem się nawet w meczowej osiemnastce.

- Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że nasza kadra będzie zbyt wąska - ocenia K. Moskal. - Wypożyczając piłkarzy i jednocześnie nie wzmacniając się innymi osłabimy się, a tego nikt w klubie nie chce.

Sytuacja Matyni jest o tyle interesująca, że jest to wciąż zawodnik, którego trener młodzieżowej reprezentacji Polski Marcin Dorna bierze poważnie pod uwagę przy powołaniu kadry na finałowy turniej, który w czerwcu ma odbyć się w Polsce. Piłkarz jednak musi przede wszystkim grać i to na poziomie przynajmniej I ligi.

Występy w III-ligowych rezerwach nie dają przepustki do ubiegania się o reprezentacyjne powołanie. Tym bardziej, że jesień Matyni w III-ligowych rezerwach nie była dobra. W 9 meczach zaliczył zaledwie jedną asystę, a w pierwszym zespole jest obecnie trzecim lewym obrońcą.

Jeszcze inna jest sytuacja z Marcinem Listkowskim. Piłkarz ma w tym roku maturę, a to zawsze jest czynnik decydujący przy układaniu ścieżki kariery młodemu piłkarzowi. Ponadto zawodnik jest jeszcze juniorem, może grać nie tylko w rezerwach, ale też wzmocnić zespół juniorów w najważniejszych meczach sezonu. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

obserwator
Matynia powinien zasilić szeregi Realu Madryt. Jego losem powinien się zainteresować Bayern Monachium i Robert Lewy Lewandowski
2017-01-04 13:34:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy