poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Moskal o roli bramkarza

Piłka nożna. Moskal o roli bramkarza

Piłka nożna. Moskal o roli bramkarza
Data publikacji: 2016-07-19 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-19 17:19
Wywietleń: 977 144772

Pogoń podczas inauguracyjnego meczu z Wisłą w Krakowie zademonstrowała zupełnie inny styl gry, do jakiego przyzwyczaiła nas w poprzednim sezonie. 

- Będziemy preferować grę z wykorzystaniem wszystkich piłkarzy, dlatego należy się spodziewać, że w dalszym ciągu atak pozycyjny rozpoczynać będziemy od bramkarza - powiedział nam Kazimierz Moskal, trener drużyny Pogoni.

Jakub Słowik, bramkarz szczecińskiej drużyny nie ustrzegł się w Krakowie dość poważnych błędów. Zbyt długo zwlekał z wyprowadzaniem piłki, co mogło zakończyć się utratą gola.

- Kuba musi jednak szybciej podejmować decyzję, nie może czekać z podaniem do ostatniej chwili, nie może podejmować zbyt dużego ryzyka - kontynuuje K. Moskal. - W kolejnych meczach może mu być jeszcze trudniej, bo rywal będzie wiedział, jak rozpoczynamy nasz atak, dlatego musi być bardziej zdecydowany.

Kibice zapamiętali niefortunne podania naszego bramkarza wprost pod nogi przeciwnika, ale zdecydowana większość jego zagrań była bez zarzutu. Na 14 podań, aż 11 było celnych.

- Większość jego podań była celna, na dłuższą odległość, dzięki czemu sprawnie wychodziliśmy spod pressingu - ocenia szkoleniowiec. - Liczymy, że z czasem nabierze pewności siebie i większego wyczucia. Po jednym, czy dwóch nieudanych meczach nie będziemy wszystkiego wywracać do góry nogami. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

ciekawa opcja
Niech mnie drzwi ścisną-nie zdawałem sobie sprawy z tego,że to co wyprawiał Słowik w meczu z Wisłą to był element taktyki hahahaha.To "coś" przypomina mi filmy karate i styl"pijany smok" No popatrzcie jak to można przeciwnika zaskoczyć a ja głupi myślałem że ten Słowik urwał się z choinki albo przespał cały obóz przygotowawczy.Nic z tych rzeczy-jak słyszymy On ma "zadanie" grać jak "pijany bramkarz" OK-zobaczymy jak długo.
2016-07-19 17:09:26
Rj84
Tylko RJ84!!! Te dwa obecne pajace niech wracaja skad przyszli
2016-07-19 16:45:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy