Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Młodzi portowcy nie zagrają w finałowym turnieju ME

Data publikacji: 29 marca 2016 r. 21:40
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2016 r. 21:40
Piłka nożna. Młodzi portowcy nie zagrają w finałowym turnieju ME
 

Jakub Piotrowski i Patryk Adamczuk z Pogoni Szczecin nie zagrają w finałowym turnieju mistrzostw Europy do lat 19, który w lipcu rozegrany zostanie na boiskach w Niemczech.

Polska reprezentacja w swoim ostatnim eliminacyjnym meczu turnieju w Holandii zremisowała bezbramkowo z gospodarzami i zajęła drugie miejsce. Do finałowego turnieju kwalifikował się tylko zwycięzca grupy.

W wyjściowym składzie zagrał Jakub Piotrowski, który grał do 82 min. To był bardzo dobry turniej w wykonaniu pomocnika Pogoni Szczecin. W pierwszym spotkaniu z Irlandią Północną nasz zawodnik wystąpił w roli dublera, a jego indywidualna akcja zakończyła się strzałem w słupek.

W dwóch kolejnych spotkaniach zakończonych bezbramkowymi remisami: z Ukrainą i Holandią, piłkarz Pogoni Szczecin rozgrywał już, jako podstawowy zawodnik. Patryk Adamczuk w żadnym z trzech spotkań nie zagrał choćby minuty.

Na towarzyskim turnieju na Łotwie przebywał o rok młodszy od swoich kolegów klubowych, Rafał Maćkowski. Pomocnik Pogoni Szczecin grał we wszystkich trzech meczach: z Norwegią (1:1), Ukrainą (0:1) i Łotwą (0:0).

Tylko w spotkaniu z Ukrainą zagrał w podstawowym składzie. W ostatnim spotkaniu z gospodarzami turnieju wystąpił przez ostatnie 20 minut. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA