piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Miedź chce wypożyczyć Maćkowskiego

Piłka nożna. Miedź chce wypożyczyć Maćkowskiego

Piłka nożna. Miedź chce wypożyczyć Maćkowskiego
Data publikacji: 2017-07-20 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-20 21:09
Wywietleń: 531 276990

19-letni Rafał Maćkowski otrzymał propozycję przejścia do I-ligowej Miedzi Legnica na zasadzie wypożyczenia. Piłkarz jest dwukrotnym wicemistrzem Polski juniorów, od dwóch sezonów występuje w III-ligowych rezerwach, a największy progres poczynił wiosną tego roku.

W rundzie wiosennej zagrał w 15 meczach (13 w III lidze i 2 w finale Centralnej Ligi Juniorów), zdobył 6 goli i zanotował 5 asyst. Został włączony do kadry pierwszej drużyny, jednak po pozyskaniu Dariusza Formelli, szanse na grę na boiskach ekstraklasy miałby bardzo małe.

Znacznie lepsze notowania od Maćkowskiego mają obecnie jego rówieśnicy: Marcin Listkowski i Sebastian Kowalczyk, nie wspominając już o bardziej doświadczonych: Adamie Gyurcso, Adamie Frączczaku, czy wspomnianym Formelli. Trzeba też pamiętać, że po wyleczeniu kontuzji pewną pozycję w drużynie odzyska Spas Delev. Wypożyczenie do dobrego I-ligowego klubu byłoby w tej chwili dla Maćkowskiego opcją najbardziej korzystną.

Również Maciej Skorża uważa, że to dobra droga dla młodych piłkarzy.

- Dla młodego piłkarza najważniejsze, żeby regularnie grał – twierdzi M. Skorża. - To z mojej inicjatywy do Górnika Łęczna odszedł na wypożyczenie Jan Bednarek z Lecha, a kilka lat temu Patryk Małecki z Wisły do Zagłębia Sosnowiec. Obaj wrócili znacznie mocniejsi.

Przykłady korzyści płynących dla młodych piłkarzy chcących się ogrywać na wypożyczeniu mamy też w Pogoni. Najbardziej jaskrawymi przykładami są: Łukasz Zwoliński i Dawid Kort, dziś podstawowi gracze w Pogoni Szczecin, którzy wcześniej ogrywali się w takich klubach, jak Flota Świnoujście, Bytovia, czy Górnik Łęczna.

Również młodzi piłkarze Lecha są wypożyczani. W poprzednim sezonie na wypożyczeniach w klubach I ligi byli rówieśnicy Maćkowskiego: Gumny i Jóźwiak. Dziś ten pierwszy jest podstawowym graczem Lecha, a ten drugi zmiennikiem.

W Miedzi jest obecnie dwóch młodzieżowców przymierzanych do gry w I lidze: Michał Bartkowiak i Filip Karbowy. To z nimi miałby Maćkowski rywalizować o jedno miejsce w podstawowym składzie. Ten drugi ma jednak propozycję przejścia do Górnika Łęczna, więc droga Maćkowskiego do składu byłaby łatwiejsza. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy