środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowy kontrakt na urodziny

Piłka nożna. Nowy kontrakt na urodziny

Piłka nożna. Nowy kontrakt na urodziny
Data publikacji: 2017-05-05 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-05 14:43
Wywietleń: 1586 250375

19-letni Rafał Maćkowski podpisał z Pogonią nowy trzyletni kontrakt. Wychowanek Chemika Police jest nadzieją szczecińskiej piłki nożnej. W ubiegłym roku wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów, w obecnym sezonie grywa już w III-ligowych rezerwach.

W tym roku imponuje znakomitą formą. W dziewięciu meczach zdobył cztery gole i zaliczył trzy asysty. W sumie bierze udział w golu co 107 minut. To znakomity bilans.

- Rafał pokazał, że te rozmowy, które przeprowadził z nami i trenerem, poskutkowały - powiedział prezes Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. - Ustabilizował formę i dodał liczby, które są najważniejsze na jego pozycji. Zapracował na ten kontrakt. Chciałbym, aby jego śladem poszli inni chłopcy. Rafał pokonał trudności i zrobił krok do przodu.

Jeszcze w rundzie jesiennej skrzydłowy Pogoni Szczecin miał duży problem z występami na poziomie III ligi. Wtedy nie pokusił się jeszcze o bramkę, lub asystę. Metamorfoza, jaką przechodzi w rundzie wiosennej pokazuje, że warto być cierpliwym, czekać na swoją szansę, a pracowitość zawsze zostanie wynagrodzona.

- To bardzo fajny prezent urodzinowy - powiedział Rafał Maćkowski. - Cieszę się wraz z rodziną i przyjaciółmi. To kolejny sukces i krok w przygodzie z piłką. Liczby są dla mnie ważne. Jesienią licznik zatrzymał się, ale nie poddałem się. Pracowałem wytrwale i jestem zadowolony, że udało mi się podnieść. Teraz mam większe doświadczenie i umiejętności. Jestem gotowy na to, aby być w pierwszym zespole.

Maćkowski w ostatnim czasie został dokooptowany do pierwszej drużyny. To nie jest dla niego nowa sytuacja. Już wcześniej bywał na treningach pierwszej drużyny, a także na zgrupowaniach w przerwie między rundami. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy