niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Miasto chce rozmawiać z Pogonią o nowym stadionie

Piłka nożna. Miasto chce rozmawiać z Pogonią o nowym stadionie

Piłka nożna. Miasto chce rozmawiać z Pogonią o nowym stadionie
Data publikacji: 2016-03-10 16:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-11 13:51
Wywietleń: 1659 123078

W związku z kolejną w ostatnich miesiącach propozycją prezesa Pogoni Szczecin, która dotyczy budowy stadionu miejskiego, Krzysztof Soska, z-ca prezydenta Szczecina wysłał w czwartek do klubu prośbę o przedstawienie szczegółowych danych.

Chodzi o dokładne rozwiązania projektowe uwzględniające wszystkie niezbędne elementy oraz szczegółowy kosztorys proponowanej przez klub koncepcji. Kosztorys powinien zawierać koszty m.in. przebudowy infrastruktury, układu dróg wewnętrznych, przeciwpożarowych, dróg komunikacyjnych oraz przyłączy sieciowych i mediów. 

Aby móc rzetelnie porównać dwa projekty zestawienie kosztów powinno być oparte o model przygotowany dla miasta przez architekta Janusza Pachowskiego.

Przypomnijmy, że pracownia projektowa Jacka Ferdzyna z Łodzi jest w trakcie realizacji projektu nowego stadionu piłkarskiego, który miałby powstać w miejscu obecnego zamiast planowanej przez miasto modernizacji. Realizacja projektu nowego stadionu odbywa się na zlecenie prezesa Pogoni Szczecin Jarosława Mroczka.

Pracownia przedstawiła nawet wstępny kosztorys wszystkich prac związanych z budową nowego stadionu, jak i całego zaplecza ze wszystkimi pracami zewnętrznymi bez uwzględnienia prac ziemnych. Wszystkie dokumenty zostały wysłane do prezydenta dwa tygodnie temu. Dopiero dziś (czwartek) jest w tej sprawie odpowiedź

Koszt tych prac wyceniono na 126 mln zł brutto. Do tego trzeba doliczyć koszty prac ziemnych, które według obliczeń przesłanych nam przez Jarosława Mroczka miałyby dać ostateczny koszt w kwocie 152 mln zł.

Miasto chce zmodernizować obiekt, a koszt wszystkich prac związany ze stadionem, rozbiórką starych trybun, układem komunikacyjnym, parkingami miałby wynieść 148 mln zł.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta 22 marca radni Szczecina mają ustosunkować się do projektu modernizacji stadionu. Duża część radnych chciałaby zaprzestania prac związanych z modernizacją, ale zmieniające się dość często koncepcje proponowane zarówno przez Urząd Miasta, jak i prezesa Jarosława Mroczka powodują równie częste zmiany decyzji i chaos informacyjny.

15 marca ma dojść do spotkania radnych z prezesem Jarosławem Mroczkiem. Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Tyszler chce zaprosić do rozmów prezydenta Piotra Krzystka.

Podczas obrad Komisji Sportu podjęto nawet decyzję, by radni udali się do Łodzi, by na miejscu zorientować się w kosztach budowy nowego stadionu Widzewa. To według tamtego projektu w dużej części miałby powstać nowy stadion według propozycji Jarosława Mroczka.

22 marca do Szczecina ma też przyjechać prezes PZPN Zbigniew Boniek i chce przy okazji meczu Polska – Kazachstan w futsalu spotkać się z prezydentem Piotrem Krzystkiem.

Zbigniew Boniek zamierza namówić prezydenta do zmiany decyzji i realizacji projektu z czterema trybunami, natomiast Piotr Krzystek chce przekonać prezesa, że projekt modernizacji z trzema trybunami jest ekonomiczny i spowoduje, że powstanie w Szczecinie obiekt całkowicie zaspokajający oczekiwania mieszkańców.

Termin spotkania jest bardzo niefortunny. 22 marca odbywać się będzie decydujaca dla przyszłości stadionowej inwestychi sesja Rady Miasta, natomiast spotkanie prezydenta z prezesem zaplanowano już po sesji na godzinę 14. ©℗ (par) 

Komentarze

Szczecin
Modernizacja obecnego stadionu to najlepsze wyjście. Należy pamiętac o stacji kolejowej Pogodno, do której mogą dojeżdżac pociągi z kibicami. A kiedyś może będzie tutaj szczecińskie metro. Stadion piłkarski to 4 trybuny. W wielu krajach stadiony i to jakie - stoją w centrach miast i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Stadion Pogoni ma dużo terenów wokoło, które można wykorzystac do celów komercyjnych związanych ze sportem. Zróbmy w tym mieście coś naprawdę super!!!
2016-03-11 13:48:42
SOCHA
BARDZO PROSZĘ O CAŁKOWICIE NOWY STADION, LOKALIZACJA DO UZGODNIENIA UWAŻAM TEREN PRZY HANGAROWEJ ZA IDEALNE ZARÓWNO DLA MIASTA JAK I WOJEWÓDZTWA. KARŁOWICZA ITWARDOWSKIEGO TEREN DO ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ I DUŻE POKRYCIE FINANSOWE NA NOWOCZESNY STADION.POZDRAWIAM PREZYDENTÓW I DO DZIAŁANIA 150--170 ML. WYSTARCZY
2016-03-11 10:33:42
veto!
budowa, czy nawet modernizacja dotychczasowego stadionu TO MARNOTRAWSTWO PIENIĘDZY. Szczecin, a zwłaszcza jego miszkańcy mają większe potrzeby. Kibole moga se budować za swoje 'nie za nasze
2016-03-11 10:31:30
Kruger
Upór Prezydenta jest niezrozumiały zaczynam normalnie wierzyć w te internetowe doniesienia jakoby miał w tym jakiś inny własny niejasny interes. Ale to chyba niemożliwe przecież Prezydent Krzystek to uczciwy gość. Poza tym na pewno dotrzyma obietnicy przedwyborczej i Szczecin otrzyma stadion na jaki zasługuje.
2016-03-10 20:08:45
ABSurd
prezydent który nie interesuje się piłką nożną, nie chodzi na stadion i nie ma o takiej inwestycji bladego pojęcia chce wybudować stadion który będzie ABSurdem i którego nikt ze społeczności związanej ze stadionem i sportem nie chce...
2016-03-10 19:29:27
Kinder
Czy to nie powinno być tak, że do szefa pisze szef, a nie urzędnik niższej rangi? To pachnie arogancją władzy!
2016-03-10 19:10:34
Kompromitacja
Stadion z tylko trzema trybunami to katastrofa. Szczecin będzie pośmiewiskiem w Polsce i Europie , bo standardem są cztery trybuny. Panie prezydencie , nie kompromituj pan Szczecina.
2016-03-10 18:41:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie