sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kolejne miasto będzie mieć nowy stadion

Piłka nożna. Kolejne miasto będzie mieć nowy stadion

Piłka nożna. Kolejne miasto będzie mieć nowy stadion
Data publikacji: 2016-03-09 17:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-10 15:16
Wywietleń: 2669 122974

W Szczecinie trwają spory, czy budować nowy stadion piłkarski, czy modernizować stary. W innych miastach takich problemów nie ma. Kolejne miasto mieć będzie wkrótce nowy obiekt.

Od 12 do 18 tys. kibiców będzie mógł pomieścić nowy stadion piłkarski w Katowicach. Środki na jego projekt są ujęte w budżecie na ten rok. Do komisji konkursowej prezydent miasta zaprosił przedstawiciela kibiców miejscowego GKS.

W pierwszym etapie inwestycji wybudowany zostanie obiekt z widownią na 12 tys. miejsc, a jeśli frekwencja na meczach będzie wysoka, dobudowanych będzie kolejne 6 tys. krzesełek. Stadion ma być gotowy za dwa lata. O kwotach na razie przedstawiciele miasta Katowice nie wspominają. Nieoficjalnie mówi się, że koszt nie powinien przekroczyć 100 mln zł.

Niedzielny mecz I – ligowego GKS z Arką Gdynia obserwowało cztery tysiące widzów. To tylko trochę mniej, niż poniedziałkowy pojedynek znajdującej się w czołówce ekstraklasy Pogoni Szczecin z inną drużyną z górnej połowy tabeli Ruchem Chorzów.

Nowy stadion chcą też kibice pobliskiego Ruchu Chorzów. Budowa obiektu na 12 tys. widzów (z opcją rozbudowy do 18 tys.) ma zacząć się w 2017, a zakończyć - w 2020 roku. Koszt inwestycji również nie powinien przekroczyć 100 mln zł. ©℗ (par)

Komentarze

taka prawda
ale drodzy kibice zrobcie co innego zamiast krzyczec na forum. podziwiam wasza walke o stadion ale raczej zwrocie sie do pilkarzy zeby pomogli wam w tej batalii. na razie to tym smierdzacym az z azji 2:3 raczej rzucaja wam klody pod nogi. poproscie ich zeby grali czysto choc do podjecia decyzji o budowie, a potem niech robia dalej to w czym sa najlpesi (nie mowie o grze w pilke). myslicie ze na to pojda?
2016-03-10 14:41:23
Jan @ zniesmaczony
Szczecinianie ze swoją krótkowzrocznością ograniczoną tylko do tego co "moje" sami sobie są winni. Kilka dni temu Kurier dał przykład paniusi, której sypały się do ogródka kulki styropianu zrobiła larum na całe miasto. Ale już zadbanie o to co wspólne w szczecinie nie istnieje. Parkowanie na chodnikach - wiadomo, że albo płytki chodnikowe popękają albo się pozapadają - trzeba będzie remontować. Parkowanier na trawnikach - trawnik trzeba będzie od nowa przekopać i obsiać. Wywalenie wersalki przed dom, czy worków ze smieciami przed "Maciusia" - ktoś będzie musiał interweniować i śmieci te sprzątnąć w trybie doraźnym. Brak rzetelności wykonywanych inwestycji i remontów połączonych z brakiem nadzoru (rzetelność - po co? przecież to nie moje) skutkuje poprawkami. itd, itd, itd... wszystko to niesie dodatkowe koszty. KOSZTY, których w normalnych społeczeństwach miejskich można bez żadnego problemu uniknąć. Wówczas są fundusze na stadiony, akwaparki, ogrody zoologiczne, a jak już to wszystko jest, to na fanaberie jak np. kolejka linowe we Wrocławiu. Ciekawe do ilu Szczecinian ta prosta zależność dotarła. I zbliżając się do finału: psy wieszacie na waszym prezydencie? A kto go Wam narzucił? Była okazja zmienić w wyborach? No i kogo wybraliście? Pan Piotr Krzystek został wybrany na prezydenta Szczecina w wyborach demokratycznych więkrzością głosów Szczecinian - więc bez lamentów teraz.
2016-03-10 10:39:01
zniesmaczony
Czemu wszędzie w Polsce można? I to kluby które nie są w e-klasie ! To jakaś masakra jakiego mamy pseudo prezydenta :( Czy ten człowiek nie widzi,że przez pryzmat Pogoni jest najlepszą reklamą Szczecina,a ten tylko się jara regatami i filharmonią
2016-03-09 22:54:34
aCHA
UKRAJNCY W sZCZECINIE NA NIC SIE NIE ZGODZA
2016-03-09 22:45:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy