czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Matras gwarantem wyników

Piłka nożna. Matras gwarantem wyników

Piłka nożna. Matras gwarantem wyników
Data publikacji: 2016-10-20 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-20 11:12
Wywietleń: 866 162750

Trener Kazimierz Moskal już dwa miesiące temu twierdził, że nie wyznaje zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, jednak wydaje się, że przed piątkowym meczem z Arką raczej przy wyjściowej jedenastce nie będzie majstrował. Wszyscy zawodnicy są zdrowi, a jedenastka desygnowana na zwycięski mecz z Legią wydaje się najbardziej optymalną.

W przeszłości zdarzało się, że trener Moskal nie zawsze darzył zaufaniem Mateusza Matrasa. Później okazało się, że wszystkie najlepsze mecze Pogoń rozgrywała właśnie z Matrasem w składzie, a wszystkie najsłabsze bez jego udziału.

Pogoń do tej pory wygrała trzy spotkania: z Termaliką, Piastem i Legią i w każdym z tych spotkań w wyjściowej jedenastce grała trójka środkowych pomocników: Matras, Murawski i Drygas.

Ci trzej piłkarze w trzech wymienionych meczach zdobyli łącznie sześć goli (Murawski - 3, Drygas - 2, Matras - 1). To były jedyne mecze, w których szczecinianie strzelali więcej, jak jednego gola i za każdym razem wystarczyło to do zwycięstwa.

W obecnym sezonie nie zdarzyło się jeszcze, żeby Pogoń wygrała mecz grając bez jednego choćby z wyżej wymienionych środkowych pomocników. Pogoń w obecnym sezonie przegrała cztery mecze, ale tylko jeden z nich, kiedy w wyjściowym składzie grała cała trójka środkowych pomocników. Było to w inauguracyjnym spotkaniu z Wisłą w Krakowie. Później już w żadnym spotkaniu Pogoń nie przegrywała, kiedy trener Moskal desygnował do gry od początku Matrasa, Murawskiego i Drygasa.

Mało tego, Pogoń w trzech spotkaniach obecnego sezonu kończyła mecze bez zdobytego gola. Było to zawsze wtedy, kiedy w drużynie brakowało Matrasa. W meczach ze Śląskiem i Wisłą P. 25-letni pomocnik nie grał, bo tak zadecydował szkoleniowiec, natomiast w spotkaniu z Jagiellonią zabrakło Matrasa na boisku z powodu kontuzji. 

Mówimy tylko o meczach ligowych, bo w bardzo ważnym spotkaniu pucharowym z Jagiellonią zdarzyło się, że Pogoń nie tylko wygrała, ale strzeliła też sporo goli. W meczach ligowych jednak brak w składzie Matrasa powoduje całkowitą zapaść całej drużyny.

Obecność tego piłkarza gwarantuje zatem dobrą, skuteczną i zwycięską grę, natomiast jego brak powoduje, że zespół mało tego, że nie wygrywa, to jeszcze nie strzela goli. Czy zatem trener Moskal wciąż uważa, że drużyna może grać lepiej bez Matrasa w wyjściowym składzie ? Przekonamy się już w piątkowy wieczór. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy