czwartek, 21 stycznia 2021r.

Piłka nożna. Mariusz Malec gotowy do gry!

Data publikacji: 2020-05-15 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-15 09:37
Piłka nożna. Mariusz Malec gotowy do gry!
 

Rozmowa z Mariuszem Malcem, piłkarzem Pogoni Szczecin

W maju ubiegłego roku, w ekstraklasowym meczu z Legią Warszawa, środkowy obrońca szczecińskiej Pogoni Mariusz Malec doznał groźniej kontuzji nogi (zerwanie troczka przyśrodkowego rzepki), która wyłączyła go na wiele miesięcy z gry, a nawet treningów. W styczniu wrócił do zajęć z drużyną, ale znowu nie może grać, podobnie zresztą jak wszyscy inni piłkarze, tym razem z powodu pandemii koronawirusa. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo zespoły PKO BP Ekstraklasy wybiegną na boiska, a mecz Pogoni z Zagłębiem Lubin odbędzie się przy pustych trybunach w piątek 29 maja o godz. 20.30. Na dwa tygodnie przed tym pojedynkiem postanowiliśmy porozmawiać ze stoperem Mariuszem Malcem.

- Jak wyglądają majowe treningi waszej drużyny?

- Po przebadaniu wszystkich zawodników i kadry szkoleniowej rozpoczęliśmy zajęcia w grupach maksymalnie 6-osobowych, ale w tym tygodniu trenujemy już normalnie w pełnej obsadzie na głównej płycie i bocznym boisku przy ulicy Twardowskiego oraz na nowym boisku w Kołbaskowie. Sam trening jest już dokładnie taki sam, jak przed epidemią, a różnice są tylko przed nim i po zajęciach. Przebieramy się nie w szatni, lecz w domach i ograniczamy do minimum kontakty, od razu po treningu wracając do siebie.

- Jak pan znosi psychicznie obecną sytuację?

- Na początku było naprawdę dużo niepewności i obaw, ale człowiek do wszystkiego się przyzwyczaja i z każdym dniem było coraz lepiej, a teraz u mnie jest już niemal normalnie. Podczas treningów wcale nie myślę o jakichkolwiek sprawach związanych z pandemią.

- Co robił pan w czasie przymusowej przerwy?

- Przez pierwszy okres przebywałem w Szczecinie, ale później wyjechałem na miesiąc do Miastka, gdzie mieszka moja narzeczona Wiola, a dodam, że właśnie spodziewamy się dziecka. W czasie tego miesiąca musieliśmy jednak wpadać na krótko do Szczecina, Wiola do ginekologa, a ja do lekarza i klubu, z którym byłem w stałym kontakcie i otrzymywałem szczegółowe instrukcje, jak dbać o siebie i podtrzymywać formę. Utrzymywałem wtedy niemal pełną izolację od otoczenia, z wyjątkiem naprawdę koniecznych wyjść z domu, a także codziennie mierzyłem temperaturę.

- Czy jest pan pewny, że PKO BP Ekstraklasa wznowi rozgrywki?

- Tak właśnie uważam, bo wszystko idzie w dobrym kierunku. Wszyscy w klubach wykonaliśmy badania i to z dobrymi wynikami. Intensywnie trenujemy, zachowując maksymalnie możliwą izolację. Ograniczyliśmy maksymalnie kontakty, nie chodzimy niepotrzebnie po mieście. Przed samymi rozgrywkami wykonamy powtórne badania i myślę, że nic nie stanie na przeszkodzie, by wybiec na stadiony. Jestem gotowy do gry!

- Czy jest już dobrze z pana zdrowiem po długotrwałej kontuzji?

- Na szczęście już wszystko w porządku i w stycznie wznowiłem zajęcia z zespołem, ale potrzebowałem miesiąca, a może nawet dwóch, by wrócić do pełnej sprawności. Udało mi się to jeszcze przed wybuchem epidemii w naszym kraju, więc bardzo byłem zasmucony kolejną przymusową przerwą w uprawianiu sportu.

- Oprócz pana w Pogoni jest sporo stoperów, jak Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Igor Łasicki, a jeszcze młodzież i sprowadzony z krakowskiej Garbarni Bartłomiej Mruk, który dołączy przed kolejnym sezonem, więc jest to chyba najsilniej obsadzona pozycja. Cieszy to pana, czy wręcz przeciwnie?

- Rywalizacja jest potrzebna, bo prowadzi do podnoszenia poziomu. Trzeba walczyć o swoje i nie oszczędzać się na treningach, bo wszyscy czekają, by wywalczyć miejsce w podstawowym składzie.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗

(mij)

Fot. Pogoń Szczecin

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ