wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Sport > Futsal. Pogoń ’04 kończy działalność...

Futsal. Pogoń ’04 kończy działalność...

Futsal. Pogoń ’04 kończy działalność...
Data publikacji: 2019-11-05 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-06 14:30
Wywietleń: 1438 425944

Rozmowa z prezesem Pogoni ’04 Krzysztofem Boberem

Po spadku z ekstraklasy futsalu Pogoń ’04 nie przystąpiła do rozgrywek I ligi. Dlaczego tak się stało? O tym postanowiliśmy porozmawiać z prezesem klubu Krzysztofem Boberem.

- Przełożyliście kilka pierwszych spotkań I-ligowych...

- Przełożyliśmy sześć spotkań, ale kolejnych nie warto już przekładać, bo nie byłoby nawet możliwości, by rozegrać tyle zaległych pojedynków. Tym bardziej, że nie ma widoków, na znalezienie pieniędzy, a bez nich nie można wystartować. Na rozegranie pierwszej rundy potrzebowalibyśmy 100 tysięcy złotych, a od czerwca jesteśmy bez środków. Po spadku z ekstraklasy Urząd Miasta Szczecina obiecał na zaledwie 50 tysięcy, ale dopiero od stycznia przyszłego roku. Jakieś drobne kwoty może udałoby się nam zdobyć od sponsorów, ale nie wystarczyłoby to na normalne granie. Zamiast walczyć o powrót do ekstraklasy, musielibyśmy drżeć przed spadkiem do II ligi. Podjąłem więc decyzję o rezygnacji z I ligi i w najbliższym czasie oficjalnie poinformuję o tym Polski Związek Piłki Nożnej.

- Co będzie dalej z Pogonią ’04?

- Najprawdopodobniejszy scenariusz, to ogłoszenie upadłości, ale nie jest to taka prosta sprawa, bo klub będący stowarzyszeniem jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Trzeba więc w sądzie dopełnić wielu formalności. Mamy zobowiązania, które trzeba uregulować. Odpowiada za to dwuosobowy zarząd, a dodam, że Mirosław Grycmacher z uwagi na problemy zdrowotne złożył rezygnację, której jednak nie przyjąłem, bo potrzebuję pomocy. A zamiast wsparcia, często spotykam się z atakami, jak choćby ze strony wcześniej współpracującemu z nami Pawła Płuciennika, który w wywiadzie na internetowej stronie futsal-polska.pl zarzuca nam zaległości wobec ZUS i brak rozliczenia miejskich dotacji. Wyjaśniam w tym miejscu, że są dwie niezamknięte sprawy, ale termin pierwszej jest do końca listopada, a drugiej - do końca roku. Natomiast Paweł Płuciennik zamiast atakować zero-czwórkę, niech lepiej przypomni sobie czasy, gdy prezesował siatkarskiemu Piastowi...

- Czy nie było szans na uratowanie klubu?

- Robiliśmy co w naszej mocy, nie dla siebie, lecz dla kibiców, którzy przez piętnaście lat licznie przychodzili na nasze mecze z gorącym dopingiem. Dwa razy świętowaliśmy wicemistrzostwo Polski seniorów, a ponadto dwa razy byliśmy w finale play-off i doszliśmy też do finału Pucharu Polski. Nasz młodzieżowy zespół wywalczył mistrzostwo kraju, a ponadto dwa brązowe medale. W kłopotach nie pomogło nam jednak miasto i sprawa nas przerosła, a przypadające tej jesieni 15-lecie jest bardzo smutne i bez żadnych obchodów... Ostatniej szansy upatrywaliśmy w rozmowie z prezydentem miasta Piotrem Krzystkiem, ale mimo naszych starań, do spotkania nie doszło.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗ (mij)

Komentarze

Gazela
Boberek jesteś marny. Rozwaliłeś na spółkę klub, który zorganizowany zostawił M. Karczyński. Zaległości mieliście notorycznie. Wobec zawodników, ZUS płaciliście z ostatnim gwizdkiem i pewne było, że w końcu Was przerosną. Teraz osoby za to odpowiedzialne powinny to przyjąć na klatę, a nie jakieś żale,aż dziwnie się to czyta...
2019-11-06 14:18:12
skorpionjk
Ten wymieniony Paweł P. jak ktoś go zna to niezła gn..a
2019-11-05 21:37:24
Ok
Teraz czekamy na tą 1948.
2019-11-05 18:58:49
Jackob
Glównym powodem jest archaiczne zarzadzaniea.Sport jest jak business, a nie czekanie, bo miasto dawalo latami.
2019-11-05 18:20:43
Antoni
Wydawać się może, że łatwo poszło z upadłością. To takie łatwe...
2019-11-05 17:48:38
quszcz
szkoda... Miasto (Prezydent) ma inne priorytety... szkoda historii '04
2019-11-05 15:39:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie