wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Majdan spodziewa się nieczystej gry

Piłka nożna. Majdan spodziewa się nieczystej gry

Piłka nożna. Majdan spodziewa się nieczystej gry
Data publikacji: 2016-10-27 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-28 11:50
Wywietleń: 1574 166832

Radosław Majdan, współpracujący z kandydatem na prezesa PZPN Józefem Wojciechowskim, przyznał, że podczas piątkowego zjazdu "spodziewa się wszystkiego". Jego zdaniem delegaci nie chcą głosowania maszynkami, które - jak dodał - nie zapewnia tajności.

Do piątkowych wyborów staną dwaj kandydaci - Wojciechowski (właściciel i przewodniczący rady nadzorczej firmy J.W. Construction Holding S.A.) oraz urzędujący szef piłkarskiej centrali Zbigniew Boniek.

- Na pewno jesteśmy zwolennikami głosowania na kartach. Uważamy, że oddawanie głosów za pośrednictwem maszynek nie jest tajne, co stanowi sprzeczność ze statutem PZPN. Będziemy optować, żeby głosowanie odbyło na kartach, tak jak w przypadku wyborów w UEFA i FIFA - powiedział PAP Majdan.

Jak przyznał niedawno rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, "regulamin zjazdu przewiduje maszynki". Właśnie one mają wyłonić w piątek prezesa związku, o ile nie padnie inna propozycja z sali, która zostanie przegłosowana.

- Jeżeli ktoś zgłosi wniosek o zmianę regulaminu w tej sprawie, nastąpi głosowanie nad sposobem głosowania - zapowiedział Kwiatkowski, dodając, że "maszynki nie wykluczają tajności głosowania".

Innego zdania są jednak współpracownicy Wojciechowskiego.

- Mamy informacje, że w przeszłości zdarzały się przecieki, kto na kogo oddał swój głos. Delegaci będą czuć się bezpiecznie, jeśli głosowanie nastąpi na kartach i będzie w stu procentach tajne. W statucie jest mowa o tajnym głosowaniu, dlatego optujemy właśnie za kartami i urną na głosy - podkreślił Majdan.

Czego sztab rywala prezesa Bońka spodziewa się na piątkowym zjeździe PZPN?

- To, co nas spotkało w czasie kampanii wyborczej i w trakcie zbierania niezbędnych rekomendacji, wzbudziło moje zażenowanie i niesmak. Mam na myśli drugą stronę - nie tylko ekipę z PZPN, ale też całą otoczkę, niektóre media itd. Ten cały prześmiewczy, szyderczy ton. Dlatego myślę, że w piątek możemy się spodziewać wszystkiego. Zaczynając od tego, iż część z nas może w ogóle nie wejść na salę. Na pewno oczekuję po tym zjeździe transparentności i przestrzegania statutu PZPN - zakończyły były bramkarz reprezentacji Polski, uczestnik mistrzostw świata 2002.

Piątkowe Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze w Warszawie rozpocznie się prawdopodobnie nie wcześniej niż o godz. 11. Na sali ma być około 350 osób. To m.in. delegaci, zaproszeni goście, członkowie honorowi związku i akredytowani przedstawiciele mediów.

Do wyborów może stanąć osoba, która spełniła kilka warunków, m.in. ten niezbędny do rejestracji - 15 głosów poparcia od członków PZPN (wojewódzkich ZPN oraz klubów ekstraklasy i 1. ligi).

Prezesa na czteroletnią kadencję wybierze 118 delegatów. 60 z nich reprezentuje wojewódzkie związki piłki nożnej, a podział mandatów zależy od liczby klubów w danym okręgu. 50 delegatów to przedstawiciele futbolu zawodowego - klubów ekstraklasy (16x2) i pierwszej ligi (18x1). Trzy osoby deleguje Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po dwie środowisko futbolu kobiecego i futsalu, a jedną środowisko sędziowskie.

W pierwszej turze do zwycięstwa potrzeba 50 procent głosów plus jeden.

44-letni Majdan w sposób bardzo aktywny włączył się w kampanię wyborczą i stoi po stronie pretendenta. Jest jednym z najbardziej renomowanych i zasłużonych piłkarzy w dziejach Pogoni Szczecin, jej wychowankiem. 

Majdan jest jednym z sześciu piłkarzy w historii klubu, którym udało się zagrać w jego barwach 250 razy na boiskach ekstraklasy. Prócz niego dokonali tego jeszcze: Leszek Wolski, Zenon Kasztelan,Mariusz Kuras, Andrzej Miązek i Robert Dymkowski. Majdan grał w pierwszej drużynie Pogoni z przerwami w latach 1990-2007. (par)

Komentarze

Czytelnik Łukasz
Majdan ma chrapkę na stołek w PZPN-ie i stąd to wszystko. Perfekcyjnym trza być no i synowie Rozenkowej rosną. A z nimi potrzeby. R.M. i J.W. są BEZ SZANS.
2016-10-28 11:07:43
wp
Radek, Radziu, Radosławie, przekonaj Pan może Pana W. żeby może w Pogoń zainwestował, skoro chłop się nudzi.
2016-10-28 09:08:31
Mikołajczuk
Wstyd,że dziennikarz cytuje takiego typa jak Majdan.Oczywiście to szczecinianin ,ale powinniśmy się wstydzić za niego.Żaden z niego ekspert,a sztucznie pompowany przez niektórych dziennikarzy. Dla kasy - w tym wypadku Wojciechowskiego - gotowy zrobić wszystko, pewnie mu obciągnąć nawet. Przepraszam za taki zwrot,ale taka jest prawda o tej pseudo gwieździe Majdanie.
2016-10-27 22:18:15
scorpio
zenujace godne pozalowania...niestety. Ktos tu chyba stracil kontakt z rzeczywistoscia...
2016-10-27 22:05:03
jonatan
Majdan, przestań się pan kompromitować. Jak pan ma tak dobre układy z p. Wojciechowskim, to jako były szczecinianin, niech pan wpłynie na niego aby wreszcie wybudował Hanza Tower, która stoi niedokończona od lat. Boniek gwarantuje rozwój piłki nożnej w Polsce, ale na pewno nie zagwarantuje to pan Wojciechowski ani pan.
2016-10-27 20:40:11
Robert
Majdan a kto to?
2016-10-27 18:43:54
Tuki
Żalosna MADZIA RAJDAN!!! D...a sie pali bo Boniek wygra i dziadow moze pogonic!!! Niech soada do tej pijanicy z zachrypnietym od wódy glosem
2016-10-27 17:57:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”