niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lille chce kupić Czerwińskiego

Piłka nożna. Lille chce kupić Czerwińskiego

Piłka nożna. Lille chce kupić Czerwińskiego
Data publikacji: 2015-11-25 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-25 11:57
Wywietleń: 259 41072

24 letni obrońca Pogoni Szczecin Jakub Czerwiński jest pilnie obserwowany przez skautów zagranicznych klubów. Na ostatnim meczu z Lechem Poznań obecny był na szczecińskim stadionie przedstawiciel francuskiego Lille - poinformował portal transfering.pl.

Czerwiński jest rewelacją obecnego sezonu. W swojej pierwszej rundzie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym uznawany jest za jednego z lepszych obrońców w polskiej ekstraklasie. Pogoń przygotowana jest, że jednym z dwóch obrońców: Fojut, lub Czerwiński może już tej zimy poważnie zainteresować się zagraniczny klub i bierze pod uwagę ewentualność, że jeden z nich zostanie sprzedany. Wtedy wzmocni się innym defensorem.

- Przyznaję, że na meczu Pogoń - Lech był przedstawiciel francuskiego Lille - powiedział Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. - Bierzemy pod uwagę fakt, że jeden z naszych środkowych obrońców może zostać wytransferowany do zagranicznego klubu już podczas najbliższego zimowego okienka transferowego. Mamy przygotowaną alternatywę. Zespół na pewno nie zostanie osłabiony.

Drużyna Lille zawodzi we francuskiej Ligue 1 i już tej zimy zamierza dokonać personalnej rewolucji. Jednym z piłkarzy, którzy mają w tym pomóc ma być młody jak na obrońcę piłkarz Pogoni Szczecin Jakub Czerwiński.

Pogoń w ostatnim czasie stała się miejscem, gdzie szczególnie dobrze promuje się młodych defensorów. Do holenderskiej Eredivisie po wypełnieniu kontraktu odszedł Wojciech Golla, który w Holandii spisuje się znakomicie i uznawany jest za jednego z ważniejszych graczy piątej drużyny ligi holenderskiej.

Z Pogoni latem tego roku odszedł też Michał Koj, który wrócił w rodzinne strony i zasilił Ruch Chorzów. W nowym klubie w rundzie jesiennej zdobył dwa gole i jest ważną częścią drużyny, która w tabeli plasuje się wyżej od Pogoni.

Koj otrzymał od Pogoni wolną rękę w poszukiwaniu klubu, bo wyżej ceniony jest Sebastian Murawski. Może się zatem okazać, że wiosną przyszłego roku właśnie 21 letni wychowanek będzie partnerem w defensywie dla Jarosława Fojuta, który również nie narzeka na brak ofert, ale sprzedaż dwóch środkowych obrońców nie wchodzi w grę. ©℗ (p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy