poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Stadion od nowa

Piłka nożna. Stadion od nowa

Piłka nożna. Stadion od nowa
Data publikacji: 2015-11-24 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-25 14:41
Wywietleń: 4934 40931

Kurier dotarł do dokumentów w Urzędzie Miasta, z których jednoznacznie wynika, że powstaje koncepcja budowy stadionu piłkarskiego całkiem od nowa. Co musiałoby się wydarzyć, by zaczęto ją realizować ?

Przede wszystkim radni musieliby poprzeć obywatelską inicjatywę uchwałodawczą kibiców, którzy zebrali ponad 15 tysięcy podpisów domagających się zaprzestania realizacji projektu modernizacji stadionu. Prezydent nawet w takim przypadku nie ma jednak obowiązku zmiany decyzji. Może jednak to zrobić z pobudek nazwijmy to obywatelskich.

Po drugie: na przełomie roku ma być znany dokładny kosztorys modernizacji stadionu. Pierwotnie zakłada on wydatek około 100 milionów złotych. Miasto na ten cel przeznaczyło w ciągu najbliższych czterech lat 85 milionów złotych.

Jest duże prawdopodobieństwo, że ta kwota będzie zdecydowanie wyższa. Gdyby tak się stało, to prezydent miałby realny powód, by zaprzestać modernizacji i wprowadzić nowy plan działania, który jest już gotowy.

Co stoi na przeszkodzie, by nowy plan wprowadzić w życie ? Prezydent zaangażował w projekt modernizacji publiczne środki i niezręcznie jest mu się z pomysłu wycofać. To byłaby koncepcyjna porażka prezydenta i przyznanie się do winy. ©℗ (p)

Cały artykuł w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Krzystek
My Ukrajncy jesli cos robimy to robimy to zle,i najwazniejsze aby nikt nam w tym nie przeszkadzal
2015-11-25 13:18:26
@kazek
kazek , twoja wypowiedź, to niestety bardzo rzadki głos zdrowego płynący z tego miasta . Znacznie więcej roszczeniowości ,przechodzącej w zwykłą arogancję i nie mającą nic , ale to nic wspólnego z dyskusją ! W mediach zwolennicy nowego obiektu , pysznią się zebraniem 600 podpisów ponad normę a ta norma to 15,000 tysięcy . Czyli tyle ile nigdy na jakikolwiek obiekt , stary po rewitalizacji czy nowy powstały , nie zawita ! No chyba że stanie się cud mniemany i do Szczecina jakiś szejk z miliardami aby zakprysić "zbuduje" cóś wa wzór i podobieństwo jakiegoś Realu , Barcy czy "skromniejszej" Legii ewentualnie Lecha :) Szanowni Państwo , nie oszukujmy się , przeciętny mieszkaniec Szczecina i okolic ma głęboko i serdecznie gdzieś Dumę Pomorza . Z różnych względów . Głównie z braku tożsamości z tą Ziemią Zachodniopomorską ! Tu jest też inna sprawa , bardzo ciekawa , coraz więcej ludzi to zaczyna poruszać . A ile kasy dołoży do tego nowego stadionu Polski Związek Piłki Nożnej na czele ze Zbigniewem Bońkiem ? NIC ZERO NUL ! Ten krajowy związek piłki nożnej , sam sobie przypisał przywilej - WY WYBUDUJECIE ZE SWOICH PODATKÓW - A MY BĘDZIEMY TYM WŁADAĆ ! I teraz uwaga do tych najbardziej zagorzałych kibiców Dumy Pomorza - Uważacie że ten , nowy stadion będzie wasz ? - NIE WY BĘDZIECIE MIELI G....DO GADANIA ! To ci "działacze z piłkarskiej centrali będą nim rządzić , a was NIEPOKORNYCH karać , za byle okrzyki i wywieszane banery !
2015-11-25 12:28:43
Misiu Wojtek z Edynburga
Co ..nie chcecie mnie przy wejsciu od Twardowskiego zebym lapy odgryzl im..
2015-11-25 12:14:13
Panie Prezydencie dopilnowac!
Bez konkurencji najlepsza murawa w Polsce na Twardowskiego i moze jedna z lepszych w Europie.Gwarantuje to podloze starej zwirowni.Nowe polskie super stadiony maja problem z murawa i czasem wymieniaja kilka razy do roku.Ten dywan zawsze byl taki na Twardowskiego i to jest skarb .Odrestaurowany stadion na Twardowskiego powinien miec przy wejsciu glownym wlasnie od Twardowskiego pomnik tego Misia .Jego miejsce jest nie w Edynburgu a wlasnie przy wejsciu od Twardowskiego..No i niech ten MISIU WOJTEK pilnuje ze jak jeszcze raz brudne lapy wymysla rugowanie Pogoni (Pogon jest przeciez kopia Pogoni Lwow) z Twardowskiego to niech im te lapy cuchnace odgryzie!
2015-11-25 10:26:23
MIRO
Koncepcja nowego stadionu w miejscu basenu i boiska bocznego jest bardzo dobra i spełnia zasady lokalizacji stadionów, problemem mogą być szatnie w czasie budowy bo powinny być w zachodniej trybunie podobnie jak stanowiska kamer, a ta trybuna będzie budowana później. Gdy budowano halę nie trzeba było robić opisanych montaży finansowych, a stadion to podobny koszt ciekawe dlaczego? Wg przewodnika UEFA czas na zbudowanie nowego stadionu to 4,5 roku!
2015-11-25 09:41:00
Pod rozwagę
Wszyscy chcą nowego stadionu? Co to za stwierdzenie, skąd taka wiedza?
2015-11-25 08:51:39
do tego co pierwsy napisał
Wcale nie wszyscy. Ja NIE CHCĘ! Mów za siebie!
2015-11-25 08:04:41
kazek
Jak mamy remontować stary stadion to nie róbmy nic - zobaczmy przykłady Poznania i Krakowa (Wisła). Stadiony były modernizowane, koszt początkowo zakładany o wiele mniejszy od końcowego (jeżeli można mówić o końcu - cały czas trwa poprawianie usterek i niedoróbek). Koszt budowy nowego stadionu w Białymstoku (pojemność 22 tyś.)wyniósł 220 mln, wspomniane modernizacje w Poznaniu ok 700 mln, w Krakowie ok 600 mln - jeżeli się pomyliłem to przepraszam niech ktoś mnie poprawi. Miasta większe i bogatsze od Szczecina. Moje skromne zdanie - jeżeli stać nas to wybudujmy stadion nowy na 10 góra15 tysięcy, który będzie generował niskie koszty utrzymania. Zastanówmy się czy można i jak go wykorzystać na inne niż tylko sportowe imprezy, inne pomysły zagospodarowania mile widziane. Powtórzę jeżeli mamy remontować obecny za 100 mln lub więcej to ja mogę zostać na obecnym starym stadionie, szkoda tych pieniędzy na coś co będzie kosztownym koszmarkiem. Jestem kibicem od ponad 30 lat i wolę nasz obecny nieco "klimatyczny" stadion od marnowania publicznych pieniędzy. W Białymstoku po początkowej euforii i większej frekwencji na pierwszych meczach (ciekawość) obecnie przychodzi 7-8 tyś, stadion świeci pustkami, nam w zupełności starczy 10-15, a taki stadion nie kosztuje tyle ile mówi nam Prezydent.
2015-11-25 08:00:07
dae
Dla jasności - nie chcę ani nowego stadionu ani remontu starego.
2015-11-25 07:41:50
Nowy zbudować
Mam takie pytanie po co reanimować 40 letniego trupa - skoro taniej jest zbudować nowy stadion na 20 -25 tys. kibiców , mogły by się na nim odbywać przecież różne imprezy masowe ( koncerty ,wystawy,pokazy artystyczne itp.)
2015-11-24 21:38:30
kalafior
projekty, projekty, projekty, koncepcje, lokalizacje, analizy... chyba warte tyle co sam nowy stadion. Ciekawe czy to ktoś kiedyś podliczy i jakie wnioski z tego zostaną wyciągnięte?
2015-11-24 20:49:16
Krzystek - temu Panu już dziękujemy!
Myślę, że formuła rządów Pana Krzystka się wyczerpała i mam nadzieję, że to będzie jego ostatnia kadencja. On jest uparty jak osioł! Wszyscy chcą nowego stadionu, a on usilnie próbuje wmówić - nam MIESZKAŃCOM, że pudrowanie trupa, jakim jest stary stadion jest najlepszym rozwiązaniem. Równie głupim pomysłem jest tworzenie pseudo-ścieżek rowerowych, korkowanie miasta i trzymanie na posadach w UM (za nasze pieniądze) takich urzędników jak panowie: Loga i Charęza odpowiedzialnych bezpośrednio za ten bałagan.
2015-11-24 20:00:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy