Sobota, 20 lipca 2024 r.

Piłka nożna. LFA z Pucharem

Data publikacji: 07 października 2021 r. 08:12
Ostatnia aktualizacja: 07 października 2021 r. 08:12

Finał Pucharu Kobiet ZZPN: LFA Szczecin - Błękitni Stargard 3:0 (2:0); 1:0 Tarnowska (2 karny), 2:0 Palak (19 Samobójcza), 3:0 Nowak (59).

Zespół LFA bez większych problemów pokonał drużynę Błękitnych Stargard 3:0 i zasłużenie sięgnął po Puchar.

Już w pierwszej akcji meczu w polu karnym faulowana była Nowak, a Tarnowska z rzutu karnego otworzyła wynik spotkania. W 19 minucie było już 2:0. Bramkę samobójczą po rzucie wolnym głową strzeliła Palak, czym zaskoczyła własną bramkarkę. Zespół gości w pierwszej połowie stać było tylko na jeden strzał z dalszej odległości.

W drugiej połowie Błękitni odważniej ruszyli na rywala, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. LFA zaś zadało ostateczny cios w 59 minucie. Bramkę po rzucie wolnym głową strzeliła Nowak. Gospodarze mieli jeszcze jedną stuprocentową okazję, ale dobrze w tej sytuacji broniła bramkarka Błękitnych.

Łatwa wygrana LFA jest trochę zaskakująca, gdyż obydwa zespoły grały ze sobą w minioną sobotę i wtedy padł remis 2:2. Tym razem, mimo ambitnej postawy, piłkarki zespołu Błękitnych nie stworzyły żadnej dobrej sytuacji w tym meczu i zasłużenie przegrały finałowe spotkanie.