Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. LFA przegrywa w Poznaniu

Data publikacji: 07 listopada 2021 r. 20:11
Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2021 r. 01:44

LFA w meczu na szczycie uległa zespołowi Lech/UAM Poznań 1:4. Spotkanie odbyło się na głównym boisku przy ulicy Bułgarskiej, gdzie swoje mecze w Ekstraklasie rozgrywają seniorzy Kolejorza. Był to ostatni mecz rundy jesiennej i zarazem pierwsza porażka drużyny ze Szczecina.

III liga kobiet grupa 2:

Lech/UAM Poznań - LFA Szczecin 4:1 (2:0); 1:0 Lech (11), 2:0 Zielińska (19), 3:0 Sawicka (64), 3:1 Piotrowska (64), 4:1 Drzewiecka (75).

Przed spotkaniem obydwa zespoły miały identyczną liczbę punktów, po 22. Mecz był jednak dość jednostronny i to głównie gospodarze strzelali bramki.

Już w 11 minucie wynik spotkania otworzyła Lech, wykorzystując sytuację sam na sam. Parę minut później doszło do podobnej sytuacji, jak przy pierwszym golu. Na wolne pole wypuszczona została Zielińska i podwyższyła prowadzenie na 2:0.

W drugiej połowie Lech/UAM zdobył kolejne bramki. Najpierw po rzucie rożnym bramkę głową strzeliła Sawicka. W 70 minucie gola kontaktowego bezpośrednio z rzutu rożnego zdobyła Piotrowska. Kwadrans przed końcem meczu, wynik spotkania na 4:1, ustaliła Drzewiecka.

LFA zakończyła rundę jesienną na czwartej pozycji, tracąc do pierwszego miejsca tylko trzy punkty. Drużyna cały czas jest w walce o awans do II ligi. Ostatnie mecze z Czarnymi II Sosnowiec (0:5) i dzisiejsze w Poznaniu, pokazały jednak, że przed ekipą ze Szczecina, jeszcze dużo pracy.