piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lewandowski w Śląsku

Piłka nożna. Lewandowski w Śląsku

Piłka nożna. Lewandowski w Śląsku
Data publikacji: 2017-02-28 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-28 16:18
Wywietleń: 1287 219340

24-letni Mateusz Lewandowski został wypożyczony do Śląska Wrocław. Oznacza to, że piłkarza nie zobaczymy już w barwach Pogoni Szczecin. Zawodnikowi w czerwcu kończy się umowa ze szczecińskim klubem, a od 1 lipca będzie już graczem Lechii Gdańsk, z którą związał się umową.

Lewandowski przyszedł do Pogoni latem 2011 roku. Miał wtedy 18 lat i był uznawany w swoim roczniku za piłkarza najbardziej utalentowanego. Właśnie wtedy wchodził w życie przepis, że na zapleczu ekstraklasy musi występować przynajmniej jeden młodzieżowiec. Lewandowski bez trudu wygrał w Pogoni rywalizację o miano najlepszego młodzieżowca i jesienią 2011 był podstawowym zawodnikiem w drużynie.

Lewandowski początek swojej przygody z Pogonią miał piorunujący. Już w swoim debiucie zdobył bramkę. W wyjazdowym meczu z Polkowicami wykorzystał dokładne podanie Roberta Kolendowicza i znakomicie przedstawił się szczecińskim kibicom.

Piłkarz przyszedł do Pogoni jako pomocnik. Na lewą obronę wycofał go trener Dariusz Wdowczyk. Sezon 2013/14 był najlepszy w wykonaniu młodzieżowego reprezentanta Polski, ugruntował swoją pozycję i stał się solidnym ligowym graczem.

Spodziewano się kolejnego szybkiego postępu, ale ten nie następował. Zimą tego roku gruchnęła wiadomość, że piłkarz podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Informacja była o tyle zaskakująca, że zawodnik jesienią uchodził za jedno z najsłabszych ogniw w drużynie, a mimo to zdołał zainteresować własną osobą jeden z najlepszych obecnie polskich klubów.

Piłkarz nie ma dobrej opinii u własnych kibiców, ale bywa ceniony w kręgach osób mających znacznie bliższy i lepszy kontakt z futbolem. Cenił go trener Marcin Dorna, u którego był podstawowym zawodnikiem w kadrze młodzieżowej. Lechia Gdańsk też nie zainteresowała się zawodnikiem bez powodu, ale musiała dostrzec w piłkarzu pewne walory.

O Lewandowskim mówi się, że potrafi być zdyscyplinowany, jest znakomicie przygotowany do dużych wyzwań pod względem fizycznym i świetnie nadaje się do systemu gry z trójką obrońców jako wahadłowy skrzydłowy. Przekonamy się na ile oczekiwania względem piłkarza się potwierdzą.

Lewandowski odchodzi w momencie, kiedy ma na koncie 99 spotkań w barwach Pogoni na poziomie ekstraklasy i jej zaplecza. Zabrakło zatem jednego występu, by obchodzić okrągły jubileusz. W Śląsku dołączy do innego brązowego medalisty mistrzostw Polski juniorów z roku 2012, Łukasza Zwolińskiego, a także wychowanka Pogoni Piotra Celebana. ©℗ (par) 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy