wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > „Lewy" inwestuje w szczeciński startup

„Lewy" inwestuje w szczeciński startup

„Lewy" inwestuje w szczeciński startup
Data publikacji: 2017-02-10 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1950 213664

Fundusz Protos Venture Capital, którego udziałowcami są Anna i Robert Lewandowscy, zainwestował 3,5 mln złotych w serwis ślubny wedding.pl. Twórcą platformy, która dotąd funkcjonowała pod nazwą TwojaSuknia.pl, jest szczecińska firma Wedding Day Media, która działa w Technoparku Pomerania.

Znany polski piłkarz i jego żona nabyli udziały w ślubnym serwisie za pośrednictwem funduszu Protos Venture Capital, którego Robert Lewandowski jest komandtytariuszem. PVC wspiera startupy i za jego pośrednictwem Lewandowscy zainwestowali też m.in. w internetową galerię handlową, aplikację poświęconą wyprzedażom garażowym i platformę, która działa jako bazar rolniczy.
Pomysłodawcą serwisu jest szczecinian Paweł Sala, który podczas przygotowań do własnego ożenku zauważył, że internetowe oferty większości salonów ślubnych są nieaktualne, a część z nich w ogóle nie istnieje w sieci, przez co obejrzenie dostępnych modeli sukien wymaga jeżdżenia od sklepu do sklepu. Pomysłem na ułatwienie przyszłym małżonkom przygotowań do ślubu podzielił się z Adamem Kowalczykiem, który został jego wspólnikiem. Początkowo strona działała pod nazwą Twojasuknia.pl i była internetowym katalogiem sukien ślubnych. W 2013 r. serwis pozyskał inwestora - fundusz PVC. Teraz wsparł go on ponownie. Nazwę platformy zmieniono na Wedding.pl, a kolejny finansowy zatrzyk umożliwi jej dalsze udoskonalanie.

- Pieniądze z inwestycji przeznaczymy m.in. na wzmocnienie naszego zespołu, poszerzanie usług, budowę zasięgu, promocję czy badania preferencji użytkowników – mówi Paweł Sala.

Serwis wedding.pl ma 400 tys. użytkowników (korzysta z niego prawie 90 proc. panien młodych w Polsce) i blisko 4 mln odsłon miesięcznie. Aplikację mobilną pobrało już 260 tys. osób.
Platforma ułatwia kompleksową organizację ceremonii ślubnej. Za jej pośrednictwem można nie tylko znaleźć wymarzoną suknię czy garnitur w salonach z całej Polski, wybrać salę weselną, a dzięki dodanemu niedawno wirtualnemu organizerowi np. zaplanować usadzenie gości przy stole. Zamieszcza także oferty m.in. jubilerów, fotografów, zespołów muzycznych czy producentów dekoracji. Nowożeńcy mają na niej informacje o asortymencie i usługach kilkudziesięciu tysięcy firm.

(mag)

Komentarze

Panie" Lewy"
A jak na tych stronach... trafi sie na "ZLO-tko" co juz po kilku tygodniach po odejsciu od Oltarza, przestanie sie swiecic... to co wtedy ??
2017-02-12 19:51:32
Do mlodych i "zielonych" chlopakow...
Jak nie chcecie placic przez 20-kilka lat "Wysokich Alimentow"... to nie dajcie sie nabrac !!
2017-02-12 00:46:44
X
Szczecinianin
2017-02-10 21:05:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy