Data publikacji: 27 września 2023 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 29 września 2023 r. 15:50
Piłka nożna. Legia w dziesiątkę wypunktowała Pogoń
Fot: Ryszard PAKIESER

Pogoń po raz pierwszy od sześciu lat przegrała na własnym stadionie z Legią. To też pierwsze zwycięstwo trenera Kosty Runjaicia nad swoim byłym klubem.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:4 (1:1), 1:0 Grosicki (29), 1:1 Pekhart (33), 2:1 Koulouris (50), 2:2 Wszołek (69), 3:2 Bichakhchyan (71), 3:3 Ellitim (78), 3:4  Kapaudi (84)

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist (73. Stolarski), Zech, Malec, Koutris – Ulvestad, Kurzawa (83. Gamboa), Gorgon (67. Zahović), Grosicki (73.  Smoliński),  Bichakhchyan (83. Fornalczyk) – Koulouris.

Legia: Tobiasz – Kapaudi, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek,Slisz (77. Celhaka), Ellitim, Kun (77. Dias) – Josue (77. Rosołek), Pekhart (63. Gual), Muci (46. Burch).

Dobra passa portowców w PKO BP Ekstraklasie zakończyła się na dwóch zwycięstwach. Po pokonaniu Korony i Cracovii, Pogoń zatrzymała Legia. Stołeczni dokonali tego grając ponad 45 minut w dziesiątkę. Portowcy trzykrotnie byli na prowadzeniu, ale nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku.

Legia od początku meczu zagrażali defensywie Pogoni. Już w 3 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Muci, ale jego akcję przerwał Koutris. Kolejny strzał Muciego obronił Cojocaru. Pogoń odpowiedziała strzałem Ulvestada i Grosickiego. W 29. minucie portowcy wyprowadzili kontrę, Wahlqvist dograł do wbiegającego w pole karne  Grosickiego, który pokonał Tobiasza. Radość portowców trwała krótko, bo w kolejnej akcji dośrodkowanie Wszołka na bramkę zamienił Pekhart. Tuż przed przerwą Pogoń miała jeszcze swoje okazje. Najpierw Ulvestad niecelnie uderzył głową, a chwilę później Bichakhchyan zmusił bramkarza gości do efektownej parady. Tuż przed przerwą doszło do kontrowersyjnej sytuacji, po której Jędrzejczyk faulujący Koulourisa zobaczył czerwona kartkę. Decyzja zapadła dopiero po kilkuminutowej analizie VAR

Portowcy grając w przewadze zaraz po przerwie groźnie zaatakowali. Najpier celnie głową uderzał Wahlqvist, ale bramkarz Legii był na posterunku.  W 50. minucie  Gorgon wykorzystał błąd Josue na połowie Legii. Austriak zagrał do Koulourisa, a Grek strzałem lewą nogą nie dał szans Tobiaszowi. Mimo gry w osłabieniu Legia podjęła rywalizację i przejęła inicjatywę. Ataki napędzał najlepszy na boisku Wszołek. Dwa razy groźnie strzelał, ale dopiero trzecia okazja po asyście Kuna doprowadziła do remisu. Pogoń chwilę później znów była na prowadzeniu. Bichakhchyan uderzył perfekcyjnie i Tobiasz nie miał szans. Legia kolejny raz wyrównała po golu Elitimi. Legioniści, którzy trzykrotnie gonili wynik, w ostatnich minutach meczu  po raz pierwszy objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu na pole karne Kapuadi głową skierował piłkę do siatki. (woj)

I teraz
2023-09-29 15:41:41
w....ol od Lecha Poznań. Inaczej być nie może. A Pogoń przy takiej wyprzedaży, przez pożal się Boże prezesika, najlepszych piłkarzy jak skończy sezon między 8 a 12 miejscem to i tak będzie sukces. I zapomnijcie przy takiej grze i takim składzie o mistrzu PL. I to przez wiele dekad.
Kibic2
2023-09-29 10:29:27
Super trenerze po co te zmiany. Chyba że zmienionym piłkarzom brakuje sił na 90 min. Zero obrony w Pogoni. No cóż w tym sezonie strefa Dolna tabeli góra środek.
Edek
2023-09-28 12:38:31
Legia w 10 ograla pogon ha,ha,ha. i to na własnym stadionie.
Pogodniarz
2023-09-28 11:37:32
Obym się mylił, chciałbym się mylić, ale zamiast pucharów czeka nas walka o utrzymanie. Być może dzięki Gustafssonowi przyszło paru niezłych Skandynawów, ale koncepcji na zespół to on nie ma, albo nie umie przeforsować. Papszun do nas nie przyjdzie, Mroczek to taki typ prezesa jak Kulesza. po co mu wymagający trener. I tak będziemy się bujać, bo każdy młody który coś pokaże to zaraz będzie sprzedany. A wredne rozstawanie się z bramkarzami to chyba już znak firmowy Pogoni w ostatnich latach. Ech!
Pogodniarz
2023-09-28 11:27:18
Kupiłem C+ by za granicą kochaną Pogoń obejrzeć. Na razie dwa mecze. W Krakowie wygrana 5:1, ale wciąż widać, że obrona to masakra. Jedyny któremu zależy to nowy bramkarz. Malec i Stolarski są na dziś beznadziejni nawet Zech. Wahlqvist, Koutris mają jedynie momenty. Zahović produkuje kolejną bramkę dla rywali. Rosnąca forma Gorgona i Grosika oraz Bichakhchyan i Koulouris nie pociągną nas w górę przy takich dziurach z tyłu. Kurzawa to wciąż cień dawnego zawodnika. A młodzi jeszcze nie naciskają.
wiarus
2023-09-28 10:28:30
Gustafsson out,Mroczek i Adamczuk urlop za zmarnowanie potencjału ..........Bo inaczej tragedia!!!!!
Jurek
2023-09-28 09:33:40
Pogoń przegrała wygrany mecz. Wierzę że z Lechem wygrają i nie pozwolą sobie na takie dziury w obronie.
prezes
2023-09-28 09:27:48
czekaj czekaj...jeszcze jakby sprzedac smolinskiego za kilka tysiecy, moze przyborka za czapke sliwek i biczakczjana to w sumie wyjde na swoje ..a naiwni i tak przyjda na stadion dopingowac.hehehh
Wesoły Romek
2023-09-28 09:12:06
No to chyba kolejne 3 miliony od miasta sie należy na promocję
stipi
2023-09-28 08:56:38
każde dośrodkowanie w pole karne pogoni to potencjalny gol.Przy żadnym golu nie zawinił bramkarz z tym że stipi był nadzwyczajny i coś z tych 4 mógł wyciągnąć.Stipi się pokłócił z zespołem.nowy bramkarz też będzie miał powody by sie pokłócić z zespołem nie tylko obrońcami ale też np z zahowiczem który gubi piłkę i daje kontrę legii.Mroczek musiał sprzedawać bo on nie chce pucharów chce tyko się spokojnie utrzymać dla pieniędzy z canalu+
z wysokości trybuny
2023-09-28 08:53:08
@Malec-Legia...tak to prawda.Analiza jego zachowań w polu karnym obnaża jego grę.Było to widać kiedy padały bramki.Dwie z nich są jego autorstwa za bezmyślne bieganie,złe ustawienia i krycie zawodnika.Wszedł Zahović i na ironię losu od tego też momentu Pogoń grała w "10' Trener dziwnie dokonał tych zmian.Zeszli zawodnicy ofensywni,o pewnych indywidualnościach technicznych. Zastąpiono ich zawodnikami kompletnie bez wyrazu osłabiając zespół.Taka myśl szkoleniowca była gwoździem do trumny.
Atak i obrona.
2023-09-28 08:45:24
Gra ofensywna Pogoni znakomita. Pięć goli w Krakowie, trzy gole z Legią. Gry obronnej nie ma. To dramat. Gwiazda meczu Paweł Wszołek-piłkarz europejskiego formatu- robił co chciał na prawej stronie. Wcześniej to samo robił z Aston Villą. Dlaczego Gustafsson nie wzmocnił lewej obrony ? Brakuje w Pogoni Dąbrowskiego. Bardzo brakuje. Legia odjechała daleko Pogoni. To inny świat. W niedzielę z Lechem w Szczecinie. Bez Wszołka.
Pogoń
2023-09-28 08:00:57
Chyba nowy stadion nie jest wystarczająco dobry do treningów - był zbyt tani.
Malec -Legia 3-4
2023-09-28 07:48:22
Malec w polu karnym biega jak żyd po pustym sklepie nie trafione zmiany,w niedzielę w czapę od Lecha a z puszczą będą grać jak równy z równym.
Wiecznie przegrani
2023-09-28 07:47:07
Pogoń to klub, któremu kibicują ludzie lubiący porażki. Ale "durni" po porażce. A drużyna tak jak ich kibice - banda nieudaczników z najsłabszą obroną w Polsce. To co wyprawia Malec woła o pomstę do nieba. Król asyst i goli dla drużyn przeciwnika.
Pogoń mistrzem
2023-09-28 05:20:00
ekstraklasy piłki kopanej powiadacie ? Nie w polskim Szczecinie, a na pewno nie za tega prezesika skąpca, dla którego liczy się tylko i wyłącznie grubość własnego portfela.
Wstyd i złość.
2023-09-28 00:13:49
Czy pamiętacie jak w maju Pogoń wygrała z Legią 2-1. Dziennikarze z Warszawy mówili , że obie te drużyny są na takim samym poziomie. Minęły 4 miesiące. Dziś Legia jest o dwie klasy lepszym zespołem od słabej Pogoni. Wzmocnili się 7 zawodnikami, a prezes Pogoni wyprzedał pół zespołu. 10 facetów z Warszawy rozniosło w pył 11 Portowców. Wynik powinien być wyższy 8-3 dla Legii. Obrona nie istnieje. Każda centra to zagrożenie utraty gola. Nic z tego klubu nie będzie.
Księgowy
2023-09-27 23:10:10
Kosta udowodnił Mroczkowi i Adamczukowi ze są amatorami. Mieli w klubie brylant trenerski którego wystarczyło słuchać, wspierać, nie sprzedawać najlepszych i zbudować potężną drużynę Ale w tym klubie nie ma na to szans. Mroczek jest najmądrzejszy, wszystko wie najlepiej, handluje zawodnikami zamiast słuchać profesjonalistów. No to ma za swoje. Praktycznie w każdej formacji są słabe punkty. Kosta musiał odejść bo wiedział, że będzie tylko handel żywym towarem A nie poważny klub sportowy !
xxx
2023-09-27 23:09:25
Odpowiedz na pytanie adamczuk kto grał dzis w 10. Kosta dal nam lekcje i zarazem odpowiedź dlaczego go nie ma już w Pogoni. Z tym prezesem nie osiągniemy dużo bo kogo by tu jeszcze sprzedać. Dostaliśmy prezent od sędziego, nie wiadomo co by było jakby Legia grała w całości cały mecz. A Jens niech powoli zaczyna się pakować bo z taką gra to w niedzielę Lechem dostaniemy baty. Jest wolny Papszun tylko nie stać nas na tego człowieka. Co taki Stolarski robi na boisku to chyba nikt nie wie.
Kibic od zawsze
2023-09-27 23:00:09
Nieszczęściem tych niepowodzeń głównie są dwaj zawodnicy.Malec i Zahocić. Obaj rażą nieporadnością na swoich pozycjach do bólu.To non stop po ich błędach w kryciu w ustawieniu i po stratach padają bramki.Obrona w Pogoni nie istnieje.Legia dosłownie ośmieszyła Pogoń.Lech zrobi to samo.Naprawdę ciężko się ogląda Pogoń.