piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kort odchodzi, Jachno zgłoszony

Piłka nożna. Kort odchodzi, Jachno zgłoszony

Piłka nożna. Kort odchodzi, Jachno zgłoszony
Data publikacji: 2020-06-30 17:07
Wywietleń: 1215 462704

25-letni wychowanek Pogoni Szczecin Dawid Kort odchodzi z Miedzi Legnica. Urodzony w Szczecinie pomocnik nie przedłużył kontraktu z pierwszoligowcem. Zawodnik w ostatnim czasie był odsunięty od pierwszej drużyny. W tym roku rozegrał zaledwie dwa niepełne mecze w roli rezerwowego.

Kort trafił do Miedzi na początku sezonu. Zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku i w meczach rundy jesiennej zdobył trzy gole. Później popadł w konflikt z trenerem Dominikiem Nowakiem, który odsunął go od drużyny. Szkoleniowiec tez został zwolniony, ale Miedź wciąż ma szanse na powrót do ekstraklasy.

Kort jest dwukrotnym brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów z roku 2012 i 2014. W pierwszym zespole Pogoni zagrał w ekstraklasie w 59 meczach, zdobył osiem goli, znakomicie rokował, ale nie zyskał zaufania u trenera Kosty Runjaica, który zrezygnował z usług wychowanka klubu.

Inny wychowanek Pogoni Szczecin, 19-letni Paweł Jachno został zgłoszony do rozgrywek przez II-ligową Elanę Toruń. Rodowity szczecinianin występował dotąd w rezerwach Elany, borykał się z kontuzją, ale obecnie stoi przed szansą debiutu na centralnym poziomie rozgrywek. Elana jest obecnie zagrożona spadkiem.

Jachno jest srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów młodszych sprzed dwóch lat. Później sporadycznie występował w zespole juniorów starszych w Centralnej Lidze Juniorów. Jest byłym reprezentantem Polski juniorów młodszych, grał w jednej drużynie z obecnymi gwiazdami polskiej ekstraklasy: Białkiem i Karbownikiem. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie