piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kolejni wychowankowie Salosu z szansą na debiut

Piłka nożna. Kolejni wychowankowie Salosu z szansą na debiut

Piłka nożna. Kolejni wychowankowie Salosu z szansą na debiut
Data publikacji: 2020-06-05 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-05 21:41
Wywietleń: 506 458232

Dariusz Krzysztofek, Oskar Kalenik i Filip Balcewicz zostali zgłoszeni do rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Dwaj pierwsi są wychowankami Salosu Szczecin, Balcewicz jest klasycznym wychowankiem Pogoni. Krzysztofek i Kalenik mają po 20 lat, natomiast 17-letni Balcewicz jest reprezentantem Polski juniorów.

Krzysztofek i Kalenik to kolejni dwaj piłkarze wychowani w małym szczecińskim klubie Salos, którzy mają szansę wystąpić w ekstraklasie. Wcześniej dokonało tego aż dziewięciu piłkarzy w przedziale rocznikowym 1991 - 1999: Filip Starzyński, Paweł Lisowski, Patryk Lipski, Sebastian Murawski, Sebastian Rudol, Hubert Matynia, Krystian Peda, Sebastian Kowalczyk, Damian Pawłowski.

Kilku kolejnych wychowanków Salosu zaprezentowało się na boiskach I ligi: Bartosz Flis, Michał Szubert i Michał Rzuchowski. Drużyna z rocznika 1991 wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych. Łącznie na boiskach ekstraklasy i I ligi zagrało już dwunastu byłych graczy Salosu wyszkolonych w ostatniej dekadzie, a dwóch kolejnych stoi przed taką szansą, choć na swój debiut będą musieli z pewnością poczekać.

Starzyński grał w pierwszej reprezentacji Polski, był w kadrze na finałowy turniej mistrzostw Europy, natomiast Lipski grał w finałowym turnieju młodzieżowych mistrzostw Europy, zdobył nawet gola i ma na koncie wywalczony Puchar Polski. Do reprezentacji młodzieżowej do lat 21 powoływani byli również: Murawski, Rudol, Matynia, Kowalczyk. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Salos
Czy ksiądz Balicki trenuje jeszcze w Salosie?
2020-06-05 21:02:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie