Piłka nożna. Kobieca Pogoń w dziewiątkę wygrała 3:0

Data publikacji: 14 października 2023 r. 18:54
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2023 r. 19:03

Kobieca Pogoń wysoko pokonała na wyjeździe czołowy polski zespół, choć kończyła mecz w dziewiątkę z powodu dwóch czerwonych kartek.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: TME SMS Łódź - POGOŃ Szczecin 0:3 (0:2); 0:1 Natalia Oleszkiewicz (6), 0:2 Natalia Oleszkiewicz (7), 0:3 Agnieszka Garbowska (90+2).

POGOŃ: Anna Palińska - Marianna Litwiniec (84 Kornelia Okoniewska), Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Zuzanna Radochońska - Martyna Brodzik, Heather Seybert, Emilia Zdunek (76 Agnieszka Garbowska), Jaylen Crim (86 Natalia Leśniewska), Zofia Giętkowska (76 Patrycja Michalczyk) - Natalia Oleszkiewicz (85 Karolina Łaniewska)

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego, bo już w 6. minucie Oleszkiewicz strzeliła pierwszą bramkę, a dosłownie po chwili zdobyła kolejnego gola (z dziewięcioma trafieniami jest liderką w klasyfikacji strzelczyń!). W dalszej części meczu pierwsza połowa była aż do końca w pełni pod kontrolą szczecinianek, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Sytuacja diametralnie zmieniła się po przerwie. Piłkarki TME SMS-u wyszły na drugą część meczu mocno zmotywowane i pod bramką Pogoni wielokrotnie było gorąco, jednak zawsze skutecznie interweniowała Palińska i dzięki jej wielu świetnym obronom Pogoń zachowała do końca czyste konto. Sytuację jeszcze bardziej skomplikowały czerwone kartki, najpierw Bużan, a następnie Okoniewskiej i nasza drużyna musiała bronić się w dziewiątkę. Ataki łodzianek były coraz bardziej intensywne, lecz w doliczonym czasie w ostatniej akcji meczu z kontratakiem wyszła rezerwowa Garbowska i trzecim golem ustaliła wynik. (mij)