Sobota, 12 października 2024 r.

Piłka nożna. Kluczevia z kolejnym zwycięstwem w IV lidze

Data publikacji: 12 października 2024 r. 20:00
Ostatnia aktualizacja: 12 października 2024 r. 20:00
Słodka Kluczevia (w żółto-niebieskich strojach) wygrała w meczu na szczycie z Gwardią. Fot. Tadeusz SURMA

W weekend rozegrano 11. kolejkę piłkarskiej Keeza IV ligi ZZPN, a najciekawiej zapowiadał się mecz Polskiego Cukru Kluczevii Stargard z Gwardią Koszalin, w którym gospodarze zwyciężyli 2:0, a gole dla stargardzian strzelili: Grzegorz Tarasewicz i Oliver Albiński. W 52. minucie przy wyniku 2:0, czerwoną kartką w zespole gości ukarany został Kacper Łotysz. Tym samym Kluczevia zwiększyła przewagę nad Gwardią do siedmiu punktów.

Siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy Białych Sądów, którzy pokonali u siebie Olimp Gościno 3:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Wszystkie bramki padły w I połowie, a strzelcami byli: Gocha Zakaraia, Dmytro Kopytow i Grzegorz Magnuski. Na najniższym stopniu podium plasuje się Sparta Gryfice, która wygrała na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice aż 7:2, a golami podzielili się: Kostiantyn Karaman (4), Kamil Wiśniewski, Kacper Sydor i Łukasz Bożko. Chemik Police rozgromił na własnym boisku GKS Manowo 5:1, a hat-tricka skompletował Wiktor Kurzawa. Pozostałe gole zdobyli: Franciszek Jabłonowski i Daniel Kowalczyk, a dla gości trafił Mateusz Myśliński. W środku tygodnia na prośbę ekip przyjezdnych, swoje mecze rozegrały drużyny Iskierki Mirand Szczecin i Iny Goleniów. Szczecinianie wykonali swoje zadanie i przy ul. Topolowej ograli Gavię Choszczno 5:0. Hat-tricka uzyskał Szymon Emche, a po jednym trafieniu dołożyli: Kacper Tokarewicz i Dawid Zieliński. Goleniowska Ina zwyciężyła Darłovię Darłowo 2:0, a po golu zaliczyli: Piotr Winogrodzki i Damian Banachewicz. Bałtyk Koszalin wygrał u siebie z drugim zespołem Błękitnych Stargard 3:0, a gole strzelili: Alan Krauze (2) i Oliwier Żulicki. Po zmianie trenera (Adama Ziółkowskiego zastąpił Zbigniew Węglowski) drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze MKP Szczecinek, którzy pokonali na wyjeździe Orła Wałcz 2:0. Gole dla przyjezdnych zdobywali: Maciej Sobczyk i Juliusz Pobiedziński. Dąb Dębno zremisował na wyjeździe z rezerwami Kotwicy Kołobrzeg 2:2, a gole dla dębnian zdobyli: Mateusz Niedźwiecki i w ostatniej minucie meczu - Adrian Paradowski. ©℗ (PR)