piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kibicowska wiara

Piłka nożna. Kibicowska wiara

Piłka nożna. Kibicowska wiara
Data publikacji: 2018-07-18 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-19 13:23
Wywietleń: 1137 339059

Jakie nastroje panują wśród kibiców Pogoni Szczecin w przeddzień inauguracji nowego sezonu? Z ankiety przeprowadzonej na twitterze, w której oddano blisko 700 głosów wynika, że bardzo dobre.

Ponad 90 procent głosujących widzi drużynę Pogoni w górnej połowie tabeli, prawie co czwarty głosujący (dokładnie 23 procent) uważa natomiast, że Pogoń ma skład i potencjał nawet na miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach.

Trudno określić, czy to ślepa kibicowska wiara, czy może realna ocena potencjału i możliwości. Miniona runda wiosenna i przeprowadzone latem transfery wyraźnie pobudziły wyobraźnię kibiców, którzy oczekują sezonu zdecydowanie lepszego, niż ten poprzedni. Zaledwie 8 procent głosujących uważa, że Pogoń znajdzie się poza pierwszą ósemką, natomiast tylko 1 procent wskazuje portowców jako jednego ze spadkowiczów.

Z całą pewnością tak głęboka wiara spowodowana jest dość licznymi i w wielu przypadkach spektakularnymi transferami. Zapytaliśmy kibiców jak je oceniają i wygląda na to, że opinia jest bardzo pozytywna. Aż 40 procent fanów uważa, że Pogoń poczyniła najlepsze transfery od czasów Sabri Bekdasa.

18 lat po Bekdasie

Przypomnijmy, że było to 18 lat temu, wzmocnienia dokonane przez tureckiego biznesmena spowodowały szybki wzrost poziomu i w efekcie wywalczenie tytułu wicemistrza Polski. Wielu kibiców Pogoni twierdzi, że można to powtórzyć również już w najbliższym sezonie.

Nie wszyscy jednak popadają w hurraoptymizm. Co trzeci głosujący uważa (dokładnie 36 procent), że letnie transfery, to jedynie uzupełnienie składu odejściami kilku zawodników, między innymi: Jakuba Piotrowskiego, Rafała Murawskiego, Łukasza Zwolińskiego i Dawida Korta.

Co piąty ankietowany twierdzi (dokładnie 22 procent), że dokonane transfery niosą za sobą dość spore ryzyko, są dużą niewiadomą i trudno przed rozpoczęciem sezonu jednoznacznie określić wartość tych transferów. Praktycznie nie ma jednak osób, które uznają letnie wzmocnienia za rozczarowania pozbawione jakości. Zaledwie 2 procent głosujących tak twierdzi.

Opinia o zmianach kadrowych jest zatem pozytywna, oby mecze mistrzowskie to potwierdziły. Zapytaliśmy też, po których nowych piłkarzach można się spodziewać najwięcej. Okazuje się, że piłkarzem, z którym fani ze Szczecina wiążą największe nadzieje jest Zvonimir Kozulj, który przed przyjściem do Pogoni nie był nawet graczem przez polskich kibiców rozpoznawalnym.

Kozulj zaimponował

Postawa w meczach kontrolnych pozwoliła jednak wyrobić sobie na jego temat bardzo pozytywną opinię, zawodnik w meczach towarzyskich spisywał się bardzo dobrze. Dzięki temu blisko połowa głosujących uważa 25-letniego Bośniaka za piłkarza, który spośród piątki pozyskanych stanowi największą wartość (dokładnie 48 procent).

Co trzeci głosujący za takiego piłkarza uważa Radosława Majewskiego (dokładnie 34 procent), który spośród piłkarzy pozyskanych jest najlepiej kojarzony i najbardziej znany. Zdecydowanie mniej oczekuje się po piłkarzach mniej znanych, występujących na pozycjach, gdzie w drużynie jest spora konkurencja. David Stec (10 procent) i Mousfian Benyamina (8 procent) rywalizować będą o miejsce w składzie odpowiednio z: Davidem Niepsujem i Cornelem Rapą, oraz Adamem Buksą i Mortenem Rasmussenem (o ile Niemiec powróci do pełni zdrowia, czego wszyscy mu życzą).

Zapytaliśmy też kibiców o rolę wychowanków w klubie. Blisko co czwarty głosujący uważa, że ci stanowią ważną część w zespole, albo nawet są wartością dodaną (dokładnie 23 procent). Zdecydowanie najwięcej głosujących jest zdania, że nasi wychowankowie, to zaledwie uzupełnienie kadry zespołu (60 procent), a dość spora grupa, bo 17 procent twierdzi, że są to piłkarze bez jakości, stanowiący duże rozczarowanie. ©℗ 

Wojciech PARADA

Fot. R. Pakieser

Komentarze

tyt
ABC TO CHYBA RADNA J.W.CZYLI ŻADNA NOWOŚĆ! OPORTUNISTKA WŁAŚNIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW! Oooo!!! Jaka biedna sztuks
2018-07-19 13:05:24
Dynia
PIKUŚ - 100% racji, na ABC pewnie jakiś kibic Pogoni krzywo spojrzał i została mu trauma na całe życie,bo jest delikatny
2018-07-19 11:01:43
Pikuś
@Abc- największą anypromocją Szczecina jesteś ty i twoje obsesyjnie antypogoniarskie wpisy. Wstyd, że tutaj mieszkasz. Jest tyle piękniejszych miejsc na świecie, bez Pogoni, w których mógłbyś być bardziej szczęśliwy.
2018-07-18 22:26:11
abc
Dlaczego miejscy podatnicy maja finansowac zakupy pilkarzy przez prywatna spolke akcyjna-ich utrzymanie-pensje po 30 tys miesiecznie lub wiecej, luksusowe auta,apartamenty ,kto za to płaci ?!MIEJSCY PODATNICY, w 2017 r. zdaje sie miasto przekazało klubowi okolo 2 miliony złotych, na co poszła ta kasa? !! gdzie jest raport finansowy z tych wydatków?!! kto za to odpowiada, dlaczego tematu w mediach nie ma ?!! ile jeszcze miejscy podatnicy maja finansowac prywatne firmy sportowe ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!apel do szczecinskiego ruchu miejskiego i innych nie bolszewickich partii moze ogarna temat i sie go nie beda baly przed wyborami ,najlepsza beka jest mega wysokich cen koszulek klubowych buhahahahahha a nowy stadion planowane koszty 200 mln a wyjdzie pewnie z 400 ,zamiast tego mozna by pol miasta odnowic
2018-07-18 21:39:40
abc
Kto zapłaci za dewatacje miejskich kamienic,srodków transportu-tramwaj-autobus,przystankow itd. w postaci spra ,wlepek ,czy w gorszych przypadkach napisow z uzyciem ostrego narzedzia - kibolstwo? NIE, podatnicy miejscy, tak samo jak podatnicy miejscy zaplaca na budowe stadionu dla PRYWATNEJ SPÓŁKI AKCYJNEJ w ktorej miasto Szczecin nie ma zadnych udziałow a jej dzialanosc od dziesiatek lat jest antypromocja miasta i finansowym problemem budzetowym, jak ktos chce sie bawic w futbol to niech sam to prywatnie finansuje tak jak jest to na zachodzie europy czy nawet na wschodzie , prywatni wlasiciele ,prywatne inwestycje
2018-07-18 21:35:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy