Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Kamerunka może zastąpić Ratajczyk

Data publikacji: 2020-07-04 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-04 20:22
Piłka nożna. Kamerunka może zastąpić Ratajczyk
 

Rozmowa z Adamem Gołubowskim, trenerem piłkarek Olimpii Szczecin

Odwiedziliśmy niedawno stadion przy ul. Bandurskiego i zobaczyliśmy jak trenowało tam kilka piłkarek ekstraligowej Olimpii, lecz nie zauważyliśmy nikogo z kadry szkoleniowej. W tej sytuacji postanowiliśmy porozmawiać z trenerem szczecinianek Adamem Gołubowskim, by zapytać, jak wyglądają przygotowania do nowego sezonu.

- Jak prowadzone są przedsezonowe treningi?

- Na razie zawodniczki trenują indywidualnie, by być odpowiednio przygotowane, gdy 11 lipca rozpoczniemy regularne przygotowania całą drużyną. Zajęcia będą intensywne i zaplanowaliśmy po dwa treningi dziennie, a w planach są także cztery gry kontrolne. Po dziwnej, niecodziennej wirusowej wiośnie, trochę zmienił nam się skład i teraz musimy na nowo zgrywać zespół.

- Jakie zmiany kadrowe dokonały się ostatnio w waszym klubie?

- Główne osłabienie, to odejście do Górnika Łęczna naszej czołowej snajperki Roksany Ratajczak, a ponadto groźnej kontuzji nabawiła się Marianna Litwiniec i jesienią nie pojawi się na ligowych boiskach. Mam nadzieję, że w ataku Roksanę zastąpi grywająca wcześniej w różnych reprezentacjach Kamerunu, obecnie 21-letnia napastniczka Christina Bissong, która od dłuższego już czasu przebywa w Szczecinie i pokazała się z dobrej strony, jako przebojowa zawodniczka. Dopiero jednak rywalizacja w Ekstralidze pokaże, czy nowa piłkarka zastąpi łowczynię bramek, która odeszła. Ostatnio wzmocniliśmy też obsadę bramki, pozyskując z AZS PWSZ Wałbrzych byłą reprezentantkę kraju Natalię Piątek, która jednak ostatnio miała trochę przerwy w grze. W trakcie załatwiania jest też sprawa golkiperki Stilonu Gorzów Natalii Radkiewicz. Natomiast sfinalizowany już został transfer występującej na prawej obronie Moniki Kędzierskiej, która podobnie jak jedna z nowych bramkarek, występowała ostatnio w klubie wałbrzyskich akademiczek. Ponadto do pierwszego zespołu dołączy kilka naszych wychowanek z kadry do lat 17, a takie naturalne odmładzanie jest zresztą w Olimpii stałą praktyką.

- Kiedy zainaugurowane zostaną rozgrywki kobiecej Ekstraligi?

- Jest już zaplanowany przez PZPN termin inauguracji na 8 sierpnia, ale czekamy jeszcze, jak wykrystalizuje się skład najwyższej klasy rozgrywkowej, bo z powodu problemów finansowych oraz niespełnienia wymogów licencyjnych, z rozgrywek Ekstraligi wycofały się dwa kluby: Mitech Żywiec oraz AZS PWSZ Wałbrzych.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ