Czwartek, 02 maja 2024 r.

Piłka nożna. Juniorzy zaczęli od wygranej w Łodzi

Data publikacji: 07 marca 2020 r. 16:23
Ostatnia aktualizacja: 07 marca 2020 r. 16:23

Juniorzy Pogoni Szczecin od zwycięstwa 4:1 (0:1) rozpoczęli rundę wiosenną w Centralnej Lidze Juniorów. Pokonali na wyjeździe zespół UKS SMS łódź, ale swoją wyższość udokumentowali dopiero po przerwie. W pierwszej połowie grali mało skutecznie i zbyt nerwowo. Nie uniknęli też błędu przy stałym fragmencie gry, po którym stracili gola.

Gospodarze do przerwy prowadzili zasłużenie. Pogoń miała przewagę, częściej była przy piłce, ale rozgrywała ją zbyt wolno, narażała się na kontry i miejscowi mogli do przerwy prowadzić zdecydowanie wyżej. Stwarzali więcej okazji, byli bardziej zdeterminowani i dość niespodziewanie ich wygrana wydawała się całkiem realna.

Wszystko odmieniło się po przerwie. Już po trzech minutach Rybicki wyrównał, a po kwadransie Freilich wyprowadził zespół Pogoni na prowadzenie. Pogoń całkowicie przejęła inicjatywę i zdobywała kolejne gole. Po raz drugi bramkarza łodzian pokonał Rybicki, a wynik meczu na 4:1 ustalił Kort. Pogoń rozstrzygnęła mecz w ciągu 25 minut drugiej połowy. (par)