Piątek, 17 maja 2024 r.

Piłka nożna. Inauguracyjne derby dla Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 06 marca 2020 r. 14:08
Ostatnia aktualizacja: 06 marca 2020 r. 14:08

Tegoroczny sezon rozpoczęli młodzi piłkarze rywalizujący w makroregionalnej lidze juniorów młodszych. W inauguracyjnym spotkaniu grupy drugiej doszło do derbowego spotkania dwóch szczecińskich zespołów: Pogoni i FASE. Górą byli ci pierwsi, którzy wygrali 1:0 (1:0) po golu Radzińskiego.

Napastnik Pogoni wykorzystał dobrą okazję po indywidualnej akcji Mencnarowskiego, który wtargnął w pole karne rywala, oddał celny strzał, a Radziński skuteczną dobitką wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jak się później okazało był to jedyny gol w meczu, a strzelec bramki miał kilka innych znakomitych okazji, których nie wykorzystał.

Pogoń szczególnie po przerwie osiągnęła bardzo dużą przewagę. Ich przeciwnik długimi fragmentami nie potrafił wyjść z własnej połowy boiska. Pogoń atakowała rywala już na jego połowie i przeważnie w jego strefie obronnej odbierała piłkę. Dwóch znakomitych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Radziński, raz piłkarzy FASE od utraty gola uratował słupek.

Zespół FASE prowadzony przez wieloletniego piłkarza Pogoni Roberta Dymkowskiego nie stworzył w całym meczu praktycznie żadnej okazji bramkowej. Swój najlepszy okres w meczu mieli po straconej bramce, kiedy uzyskali przewagę, dobrze rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska, ale nie potrafili przedrzeć się w pobliże bramki Pogoni i nie oddawali strzałów. (par)