Piłka nożna. Jeziorak ponownie liderem w Klasie Okręgowej

Data publikacji: 21 października 2023 r. 18:39
Ostatnia aktualizacja: 21 października 2023 r. 20:39
Jeziorak (w żółtych koszulkach) strzelił w Dobrej 4 bramki. Fot. Sławomir JANICKI

W piłkarskiej Klasie Okręgowej odbyły się kolejne derby Szczecina, Stal tylko zremisowała u siebie na Kresowej z Hutnikiem 2:2.

W 20. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Adam Bogacz, a bramkę głową zdobył Tomasz Cydzik. W 42. minucie goście wyrównali, gdy po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Maksymilian Szwic. W pierwszej połowie więcej klarownych sytuacji miał Hutnik, ale brakowało mu wykończenia.

Na początku drugiej połowy goście objęli prowadzenie, bo już w 50. minucie gola z bliskiej odległości zdobył Zdzisław Szwąder. W 57. minucie przyjezdni zaczęli grać w dziesiątkę, a stało się to po drugiej żółtej kartce dla Bartosza Łozickiego, który zagrał piłkę ręką i przerwał kontrę gospodarzy. Stal ruszyła do ataku i udało się jej wyrównać. W 70. minucie ponownie dośrodkowywał Bogacz, ale tym razem z lewej strony boiska, a strzałem głową popisał się Rafał Bakun. Pomimo dalszych ataków gospodarzy, wynik nie uległ już zmianie.

Jeziorak Załom pokonał na wyjeździe Ehrle Dobra 4:0, a bramki dla gości zdobyli: Kamil Wawrowski, Szymon Bednarek, Miłosz Magdziak i Damian Krawczyk. Dzięki tej wygranej szczeciński klub z Osiedla Kasztanowego powrócił na fotel lidera. Kasta Majowe przegrała u siebie z GKS Kołbaskowo-Przecław 0:2, a obie bramki padły po strzałach głową, zaś zdobywali je Tomasz Woźniak i Piotr Żołnowski. ©℗