Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Jeziorak opuszcza IV ligę

Data publikacji: 16 czerwca 2022 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2022 r. 18:17

W piłkarskiej IV lidze dobrze spisały się zespoły z czołówki tabeli. Vineta Wolin pokonała na wyjeździe Hutnika Szczecin 3:1 i nadal jest liderem. Flota Świnoujście, po golu Michała Stasiaka w doliczonym czasie gry, wygrała na wyjeździe z Wieżą Postomino 1:0. Ina Goleniów zwyciężyła u siebie Gwardię Koszalin 3:2, zaś Chemik Police tylko zremisował na wyjeździe z Pogonią Połczyn-Zdrój 3:3, ratując punkt w doliczonym czasie gry. My wybraliśmy się na Osiedle Kasztanowe, gdzie Jeziorak Załom podejmował rezerwy Błękitnych Stargard.

JEZIORAK Załom - BŁĘKITNI II Stargard 2:3 (2:1); 0:1 Zdunek (18), 1:1 Magdziak (32), 2:1 A. Chodorowski (40), 2:2 Vovchenko (63), 2:3 Piskorz (83 karny).

Od początku spotkania inicjatywę miał zespół Błękitnych, a Jeziorak nastawił się na grę z kontry. W 18. minucie, goście wyszli na prowadzenie po strzale głową Bartłomieja Zdunka. W dalszej części pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, a dobrych sytuacji nie wykorzystali Patryk Gawiński i Adrian Chodorowski. Dopiero w 32. minucie Miłosz Magdziak z bliska umieścił piłkę w siatce, a pięć minut przed przerwą, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Adrian Chodorowski, uderzając nie do obrony.

Na początku drugiej połowy pierwszą okazję stworzyli sobie gospodarze. W 49. minucie, z piłką w polu karnym odnalazł się Magdziak, ale uderzył obok bramki. Po przerwie Błękitni wprowadzili do gry dwóch doświadczonych zawodników. Efektem była bramka na 2:2, którą zdobył Mykyta Vovchenko - z bliska pokonując bramkarza gospodarzy. Po bramce wyrównującej mecz zrobił się nerwowy, było dużo fauli i dyskusji z sędzią. Goście po strzelonej bramce obili jeszcze słupek, a gospodarze, którzy nadal grali z kontrataku, nie wykorzystali kilku bardzo dobrych okazji bramkowych. Wynik meczu ustalony został w 83. minucie. W polu karnym Jezioraka faulował Jacek Chodorowski, a bramkę z rzutu karnego zdobył Jarosław Piskorz.