Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Jens Gustafsson trenerem Pogoni! (akt. 1)

Data publikacji: 2022-05-09 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-11 22:15
Piłka nożna. Jens Gustafsson trenerem Pogoni!
Nowym trenerem Pogoni został Szwed Jens Gustafsson. Fot. Hajduk Split  

Nowym trenerem występujących w PKO BP Ekstraklasie piłkarzy Pogoni Szczecin został 43-letni szwedzki szkoleniowiec Jens Gustafsson, a 3-letnia umowa, z opcją przedłużenia o kolejny rok, już została podpisana.

Pogoń wykupiła trenera ze Szwedzkiego Związki Piłki Nożnej, gdzie szkoleniowiec był zatrudniony jako selekcjoner reprezentacji do lat 21. Pracę z naszą drużyną Gustafsson rozpocznie wraz ze startem letnich przygotowań do nowego sezonu, a więc w połowie czerwca.

W trakcie kariery piłkarskiej, jako obrońca, nowy trener Pogoni reprezentował barwy szwedzkich klubów: Helsingborga, Brage i Falkenberga. Następnie jako pierwszy trener pracował m.in. w Halmstads BK, młodzieżowej reprezentacji Szwecji oraz IFK Norrkoping. Następnie trafił do chorwackiego Hajduka Split, ale tam mu się nie powiodło i został zwolniony w listopadzie ubiegłego roku po zaledwie kilku miesiącach pracy. Po powrocie do Szwecji na początku obecnego roku ponownie został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji tego kraju.

- Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączam do Pogoni - powiedział J. Gustafsson. - Nie mogę doczekać się, kiedy spotkam się z drużyną i zaczniemy codzienną pracę, której efektem mają być sukcesy drużyny. Wiem, że dobiega końca budowa pięknego stadionu w Szczecinie i chcę, by na nasze mecze obiekt wypełniał się do ostatniego wolnego miejsca.

Obecny trener Pogoni Kosta Runjaić przenosi się do Legii Warszawa i zaraz po zakończeniu sezonu warszawski klub ma to oficjalnie ogłosić. Może w tej sytuacji warto by podjąć rozmowy z niemieckim szkoleniowcem o wcześniejszym rozwiązaniu umowy, aby Jens Gustafsson mógł lepiej poznać szczeciński zespół, prowadząc go już w dwóch ostatnich ekstraklasowych spotkaniach z Lechią Gdańsk i Termalicą Bruk-Bet Nieciecza?

W tym sezonie, po wynikach ostatniej kolejki (remisy po 1:1 Śląska Wrocław z Pogonią i Rakowa Częstochowa z Cracovią oraz porażka Piasta Gliwice z Lechem Pozna, 1:2), szanse portowców na mistrzostwo Polski spadły niemal do zera, bo szczecinianie musieliby wygrać z Lechią w Gdańsku i na Twardowskiego z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, a Lech musiałby przegrać zarówno w poznańskich derbach z Wartą w Grodzisku Wielkopolskim, jak i z Zagłębiem Lubin na Bułgarskiej. Szanse portowców na wicemistrzostwo także są minimalne... (mij)

***

Wcześniejsza informacja

Nowym trenerem występujących w PKO BP Ekstraklasie piłkarzy Pogoni Szczecin został 43-letni szwedzki szkoleniowiec Jens Gustafsson, a umowa już została podpisana, lecz oficjalnie nasz klub jeszcze tego nie ogłosił.

Informację o nowym szkoleniowcu portowców podały portale internetowe: Transfery.info oraz Weszło. Jens Gustafsson był uznawany za jednego z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w Szwecji, czym zapracował na przeprowadzkę do chorwackiego Hajduka Split, ale tam mu się nie powiodło i został zwolniony w listopadzie ubiegłego roku po zaledwie kilku miesiącach pracy. Po powrocie do Szwecji został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji tego kraju.

Obecny trener Pogoni Kosta Runjaić przenosi się do Legii Warszawa i zaraz po zakończeniu sezonu warszawski klub ma to oficjalnie ogłosić.

***

Może w tej sytuacji warto by podjąć rozmowy z niemieckim szkoleniowcem o wcześniejszym rozwiązaniu umowy, aby Jens Gustafsson mógł lepiej poznać szczeciński zespół, prowadząc go już w dwóch ostatnich ekstraklasowych spotkaniach z Lechią Gdańsk i Termalicą Bruk-Bet Nieciecza?

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

keno
2022-05-13 08:23:33
uwaga za nim jeden z drugim zaczniesz pisać pierdoły na temat przyszłego trenera Pogoni to pomyśl dwa razy a dlaczego nie a nóż będzie dobrze , trener 30% następnie 50% to piłkarze 20 %to ekipa która prowadzi zespół .Z obaczymy i w tedy będziemy czytać kibiców kto ma rację i tyle w tej recenzji.
Eryk
2022-05-11 22:12:12
a nasz Serb, co udaje że słowa po polsku nie rozumie już w Warszawie?
Prezes dobrze
2022-05-11 08:55:46
Wie że króliczka bardziej opłaca się gonić niż go złapać...
Pyt. za 10 pkt...?
2022-05-10 21:44:57
A dlaczego u Swoich... nie mogl znalezc zajecia...??
Pogoniarz
2022-05-10 10:22:09
Najważniejsze jest to że nie Stolarczyk.A już się szykował,już zacierał rączki....
@ofsajd
2022-05-09 23:09:07
Hajduk pokazał że to może być krócej niż po całym sezonie
ofsajd
2022-05-09 20:31:07
Historia osiągnięć nowego trenera jest dość mizerna jak widać. Prezes Mroczek nie jest zbyt rozrzutny więc myślę, że Szwed kosztował Pogoń niewiele. Nie rokuję mu dłuższej kariery trenera w Pogoni niż jeden sezon.
we
2022-05-09 18:51:56
kolejny trener,kolejne pieniążki z podatków i cały rok można piłkę kopać,a wyniki jakie bedą to sprawa drugorzędna i tak w nieskończoność.Przecież to jest nierentowne.
A
2022-05-09 17:53:29
No właśnie, a kiedy koniec budowy stadionu?
Młyniarz
2022-05-09 17:06:34
Haha,jak mu w Hajduku nie poszło to w Pogoni tym bardziej
Hajduk
2022-05-09 16:59:39
Hajduk Split to porządna drużyna i o wiele silniejsza od Pogoni. W pucharach jeśli trafimy na Hakduka to kończymy zawody . Warto sprawdzić będąc dziennikarzem dlaczego mu się tam "nie powiodło". Po sprawie z Souzą powinniśmy byc czujni na takie
no no
2022-05-09 15:56:07
43-latek był uznawany za jednego z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w Szwecji, czym zapracował na przeprowadzkę do chorwackiego Hajduka Split. Tam jednak mu się nie powiodło i został zwolniony w listopadzie po kilku miesiącach pracy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA