czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Jagiellonia przed meczem z Pogonią

Piłka nożna. Jagiellonia przed meczem z Pogonią

Piłka nożna. Jagiellonia przed meczem z Pogonią
Data publikacji: 2016-09-30 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-30 14:34
Wywietleń: 600 157180

Regeneracja - to słowo klucz sztabu szkoleniowego i medycznego lidera piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii Białystok przed niedzielnym meczem z Pogonią Szczecin. Trwa walka z czasem, by piłkarze doszli do siebie po długich podróżach i urazach z dwóch ostatnich spotkań.

W niedzielę białostoczanie zagrali mecz ligowy w Kielcach z Koroną (2:1) i po nim nie wrócili już do Białegostoku przed środowym meczem w Pucharze Polski z Pogonią w Szczecinie (1:4). Przygotowywali się do niego w Katowicach i stamtąd pojechali do naszego miasta.

W niedzielę znowu zagrają z portowcami, tym razem mecz ligowy u siebie. Na pewno obejrzy go kilkanaście tysięcy osób, niewykluczone, że sprzedadzą się wszystkie bilety. Pogoń lubi grać w takiej atmosferze, zapowiada się dobry mecz.

W Szczecinie Jagiellonia zagrała praktycznie w najsilniejszym zestawieniu (nie licząc kontuzjowanych zawodników), jedynie w bramce Mariana Kelemena zastąpił Damian Węglarz. Pogoń miała zdecydowanie większe problemy kadrowe (absencja Hengera, Fojuta, Matrasa, Kitano i od początku sezonu Niepsuja), a mimo to wygrała zdecydowanie.

Po meczu trener Michał Probierz przyznał jednak, że takie ustawienie było możliwe tylko dzięki pracy sztabu medycznego. Przyznał też, że w końcówce zespół opadł z sił co - w jego ocenie - było skutkiem długich podróży. Dlatego, jak zaznaczył Probierz, przed meczem w Białymstoku kluczowa jest regeneracja zdrowia jego piłkarzy.

- Zrobimy wszystko, aby u siebie wygrać z Pogonią. Teraz to będzie bardziej wyrównane, bo podobnie jak my, będzie miała w nogach daleką podróż - dodał trener Jagiellonii.

- To będzie inny mecz z Pogonią - uważa prezes SSA Jagiellonia Białystok Cezary Kulesza. - Teraz drużyna gra o utrzymanie pozycji lidera – powiedział.

On także zwrócił uwagę, że ostatnie pojedynki drużyna grała na wyjazdach.

- Te kilometry i te mecze zostały piłkarzom w nogach. Ciężko wymagać od nich, żeby każdy wygrywali, bo oni już najwidoczniej - jak to się mówi po piłkarsku - paliwa nie mieli, żeby na takich obrotach grać - dodał prezes.
Mecz Jagiellonia - Pogoń na stadionie miejskim w Białymstoku rozpocznie się w niedzielę o godz. 18. Zapowiada się jako mecz kolejki. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

guciu
Dobrze będzie jak jeszcze raz ogra się Jagę w końcu lider.
2016-09-30 14:18:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy