Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Remis na Twardowskiego

Data publikacji: 25 maja 2016 r. 21:02
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2016 r. 21:02

Pierwszy mecz półfinałowy piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Starszych: Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1); 1:0 Listkowski (24), 1:1 Pigiel (33), 2:1 Jaroch (52), 2:2 Marczuk (73 samobójcza).

Pogoń: Brzozowski - Marczuk, Adamczuk, Kuzko, Waleński - Listkowski, Walski, Piotrowski (85 Bochnak), Maćkowski (73 Peda) - Kowalczyk (78 Pawłowski), Jaroch

Żółta kartka: Tabor.

Środowy, popołudniowy mecz, toczony w pięknej słonecznej pogodzie, na bocznym boisku przy ul. Twardowskiego, oglądał niemal komplet kibiców. Pojedynek był zacięty, ale obie drużyny sporą uwagę poświęcały grze defensywnej, więc podbramkowych akcji nie było zbyt wiele, a odnosi się to szczególnie do pierwszej połowy.

Pierwsza bramka padła po rzucie z rogu Waleńskiego i główce Listkowskiego. Goście wyrównali po dośrodkowaniu, gdy Pigiel okazał się sprytniejszy od dwóch towarzyszących mu szczecińskich obrońców. Pogoń odzyskała prowadzenie po precyzyjnym strzale z kilkunastu metrów Jarocha, a wynik meczu ustalił niefortunną interwencją po dalekim dośrodkowaniu Marczuk.

Młodzi portowcy mieli - szczególnie w II połowie - kilka dobrych okazji, m. in. Listkowski, Maćkowski i Bochnak, a najlepszą w doliczonym czasie gry po potwornym zamieszaniu pod bramką Jagiellonii.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę 29 maja o godz.16 w Białymstoku.

W drugim półfinale Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1 (0:1).©℗ (mij)

Na zdjęciu: Juniorzy starsi Pogoni zremisowali z Jagiellonią 2:2