Piłka nożna. Hutnik skuteczniejszy od Arkonii

Data publikacji: 28 października 2023 r. 21:16
Ostatnia aktualizacja: 28 października 2023 r. 23:16
Arkonia (w czerwonych strojach) doznała derbowej porażki. Fot. Ryszard PAKIESER

Za nami 12. kolejka Klasy Okręgowej, a w Grupie 2 doszło do szczecińskich derbów i na boisku przy ul. Witkiewicza Arkonia przegrała z Hutnikiem.

ARKONIA Szczecin - HUTNIK Szczecin 0:1 (0:1); 0:1 Zdzisław Szwąder (11).

Od początku meczu walki nie brakowało, a już pierwszy strzał zakończył się bramką. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na gola strzałem głową zamienił Zdzisław Szwąder. Trzy minuty później dobrą okazję w zespole gospodarzy miał Adrian Gościło, lecz uderzył nad bramką. W 27. minucie ponownie głową uderzał Szwąder, ale dobrze bronił golkiper Arkonii - Mariusz Głodkowski. W 40. minucie Szwąder podjął próbę lobowania bramkarza, ale nieskutecznie. Jeszcze przed przerwą uderzał Gościło, ale piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie mocniej do przodu ruszyła Arkonia i stworzyła sobie kilka dobrych okazji. Najlepszą miał Gościło, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Hutnika - Bartłomiejem Lewandowskim, a strzał innego zawodnika Arkonii po tzw. długim słupku został odbity na rzut rożny. Gospodarze próbowali, ale dużo ich prób było niecelnych, a goście nastawili się na grę z kontry i ostatecznie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca.

- Moim zdaniem remis byłby zasłużonym wynikiem - powiedział po spotkaniu strzelec zwycięskiej bramki Zdzisław Szwąder. - Mecz nam się ułożył, bo szybko zdobyliśmy gola. W drugiej połowie Arkonia przeważała, ale była nieskuteczna. Z moich sytuacji można było wycisnąć więcej, a przy drugim strzale z głowy mogłem zrobić więcej, lecz zdecydowałem się na uderzenie po tak zwanym długim słupku. Tak jak Arkonia, jesteśmy zespołem młodym i cały czas się zgrywamy. Teraz jest dla nas dobry czas, gdyż w ostatnich trzech meczach dwa razy zremisowaliśmy, a w sobotę wygraliśmy.

Jeziorak Załom zremisował u siebie z Dębem Dębno 2:2, odrabiając dwubramkową stratę z pierwszej połowy. Dla popularnych szerszenii bramki zdobyli Miłosz Magdziak i Sebastian Szych, a dla gości Paweł Marczuk i Mateusz Kwiatkowski. Kasta Majowe przegrała na wyjeździe z Osadnikiem Myślibórz 1:5, a jedyną bramkę dla gości strzelił Mateusz Kot. Przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę, po dwóch żółtych kartkach dla Grzegorza Rolaka. W derbach gminy Dobra zwyciężyła Mierzynianka Mierzyn, która pokonała na własnym boisku Ehrle Dobra 5:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Paweł Krzemieniewski (2), Paweł Cymanowski, Marek Makowski i Damian Zima. Wysoko wygrał Energetyk Gryfino, który pokonał u siebie Myślę Dargomyśl 8:0, a gole strzelali: Mateusz Nikitiński (2), Gracjan Żeglin, Wojciech Kosmalski, Tomasz Mucha, Tomasz Bejuk, Marcin Łapiński i Patryk Olszewski. Było to piąte z rzędu zwycięstwo Energetyka. ©℗