Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Hat-trick w miodowym miesiącu

Data publikacji: 24 kwietnia 2021 r. 18:06
Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2021 r. 18:06
Na zdjęciu: Szczęśliwy młody małżonek i autor trzech goli - Paweł Iskra Fot. mksflota.swinoujscie.pl

UNIA Swarzędz - FLOTA Świnoujście 2:3 (1:2); 0:1 Paweł Iskra (11), 0:2 Paweł Iskra (17), 1:2 Maksymilian Szwak (25), 2:2 Igor Jurga (71), 2:3 Paweł Iskra (90).

FLOTA: Kusztan - Kołat (90+3 Jezierski), Szewczuk, Stasiak, Wawrzyniak (90+1 Helt) - Bedliński, Wiejkuć, Prawucki, Tarasewicz (84 Kuzio), Kopeć (59 Peda) - Iskra

Swarzędz jest szczęśliwy dla wyspiarzy, którzy wygrali swój drugi mecz w tym mieście. Spotkanie rozpoczęło się bardzo udanie dla Floty, która po dwóch golach Pawła Iskry już w 17 minucie prowadziła 2:0, ale później w grę naszej drużyny wkradł się pewien niepokój i gospodarze dość szybko strzelili kontaktową bramkę (ekipa ze Świnoujścia uważała, że w tej akcji był spalony).

Po przerwie Unia atakowała i w 71 minucie doprowadziła do wyrównania, po czym kontynuowała ofensywę, chcąc wywalczyć komplet punktów. W 90 minucie zespół ze Swarzędza egzekwował rzut rożny, a po zamieszaniu w polu karnym goście znad morza wybili piłkę na środek boiska, gdzie było trzech piłkarzy Floty i tylko jeden gospodarz. W konsekwencji tej akcji Paweł Iskra znalazł się sam na sam z bramkarzem Unii, którego pokonał kompletując hat-tricka i dając swej drużynie zwycięstwo.

Dodajmy, że autor trzech trafień, najlepszy w tym sezonie strzelec Floty - Paweł Iskra, całkiem niedawno, bo 17 kwietnia, w dniu wygranego 1:0 meczu z Pomorzaninem Toruń, zawarł związek małżeński z Sandrą i teraz sprawił sobie prezent na miodowy miesiąc... ©℗