Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Porażka i 3 czerwone kartki Pogoni II

Data publikacji: 11 kwietnia 2021 r. 15:12
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2021 r. 08:17

POGOŃ II Szczecin - KP Starogard Gdański 0:3 (0:1); 0:1 Filip Sosnowski (34), 0:2 Oskar Bohm (53), 0:3 Filip Sosnowski (64).

POGOŃ II: B. Krzyszofek - Stec, Wawrzynowicz (60 Cybulski), Łasicki, Stolarski - M. Łęgowski, Łukasiak (60 Ława) - Wędrychowski (60 B. Krzysztofek), Hostikka (71 Jałoszyński), Fornalczyk - Zaborski (66 Kwiecień)

Zawodnicy drugiego zespołu Pogoni zanotowali drugą porażkę w Grupie Mistrzowskiej III ligi, na własnym boisku ulegając gdańszczanom i kończąc mecz w ośmiu, gdyż czerwone kartki zobaczyli Igor Łasicki, Mariusz Fornalczyk i Bartosz Krzysztofek. Pierwszy został wykluczony w 64 minucie po dwóch żółtych kartkach, drugi w 86 minucie za atak wyprostowanymi nogami (tzw. sanki), ale trzeba dodać, że zawodnik ten już przedtem grał nadzwyczaj ostro. Wcześniej w 76 minucie ukarany został Krzysztofek za atak bez piłki, ale ta sytuacja była kontrowersyjna i być może Pogoń będzie się odwoływać od tej sędziowskiej decyzji.

Portowcy wystąpili w ekstraklasowym (Dawid Stec, Łasicki, Paweł Stolarski, Mateusz Łęgowski, Marcel Wędrychowski, Santeri Hostikka oraz Fornalczyk) i doświadczonym (Bartosz Ława) składzie, ale wyraźnie przegrali, tracąc dwa gole gdy jeszcze grali w pełnym składzie (trzecia bramka padła po rzucie wolnym, gdy po faulu drugą żółtą kartkę otrzymał Łasicki). ©℗