czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gyurcso przechodzi do Hajduka

Piłka nożna. Gyurcso przechodzi do Hajduka

Piłka nożna. Gyurcso przechodzi do Hajduka
Data publikacji: 2018-01-16 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 14:33
Wywietleń: 1297 309886

Piłkarz Pogoni Szczecin Ádám Gyurcsó przebywa obecnie na testach medycznych przed ewentualnym transferem do chorwackiego HNK Hajduk Split. 27-latek ma zostać wypożyczony do końca sezonu z prawem wykupu.

27-letni węgierski pomocnik w tym sezonie zagrał w 18 spotkaniach Ekstraklasy, w których strzelił dwie bramki, zaliczył trzy asysty. Za kadencji trenera Kosty Runjaica wystąpił w wyjściowym składzie tylko w pierwszym meczu z Wisłąw Krakowie. Później był już tylko rezerwowym, a w dwóch ostatnich meczach nie było go nawet w kadrze meczowej.

Trener Runjaic nie zamierzał tolerować braku zaangażowania i na jego wniosek klub wystawił piłkarza na listę transferową. Piłkarz grał w Pogoni przez dwa lata i okazał się dużym rozczarowaniem, choć liczby zanotował całkiem dobre.

W ciągu dwóch sezonów zagrał w 67 ligowych meczach. W historii Pogoni tylko sześciu innych obcokrajowców zdołało rozegrać więcej spotkań. Gyurcso zdobył w tym czasie 9 goli i tylko pięciu innych obcokrajowców ma na koncie więcej strzelonych bramek.

27-letni skrzydłowy zagrał łącznie w 75 oficjalnych meczach Pogoni (liga, PP), zdobył 10 goli i zaliczył 15 asyst. Będąc piłkarzem Pogoni powrócił do reprezentacji Węgier, został pierwszym w historii klubu obcokrajowcem, który w oficjalnym, eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata, lub Europy zdobył gola dla swojej reprezentacji.

Od ponad pół roku Gyurcso już nie występował w reprezentacji swojego kraju. Ewidentnie stracił motywację, ostatniego gola z akcji zdobył w listopadzie 2016 roku, nie brał odpowiedzialności na siebie, ale u trenerów: Moskala, a następnie Skorży zawsze miał pewne miejsce w składzie bez względu na prezentowaną formę. Dopiero u Kosty Runjaica to się zmieniło. 

HNK Hajduk Split po dwudziestu kolejkach chorwackiej ekstraklasy ma na koncie 38 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”