środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Guarrotxena po zabiegu

Piłka nożna. Guarrotxena po zabiegu

Piłka nożna. Guarrotxena po zabiegu
Data publikacji: 2019-08-11 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 14:44
Wywietleń: 1165 407908

W Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie przeprowadzono w niedzielę zabieg nastawienia łuku kości jarzmowej u hiszpańskiego piłkarza Ikera Guarrotxeny, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji podczas sobotniego meczu Pogoni z Wisłą Kraków.

- Zabieg udało się wykonać najmniej inwazyjną metodą - powiedział lekarz Jędrzej Marczewski. - W przeciągu tygodnia piłkarz powinien wrócić do treningów na boisku w specjalnej masce. Zawodnik powinien opuścić szpital w niedzielę, najpóźniej w poniedziałek.

W 45. minucie spotkania Pogoni z Wisłą Iker Guarrotxena opuścił boisko z kontuzją. Bask ucierpiał po zderzeniu głową z Rafałem Janickim i nie mógł kontynuować gry. Wyglądało to bardzo groźnie. Piłkarz długo nie podnosił się z boiska, potem dwa razy kładł się i nie podnosił o własnych siłach.

Trener Runjaic zarządził szybką zmianę, po czym Bask podniósł się z murawy, pobiegł sprintem w kierunku strefy zmian i kategorycznie wskazywał, że jest gotowy do gry. Pozostał na boisku i po kilkudziesięciu sekundach mając piłkę przy nodze wybił ją na aut i znów położył się na murawę. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie.

- Na początku doktor pokazał, że Iker musi zejść z boiska, a później ta decyzja została zmieniona - mówił po meczu o tej sytuacji trener zespołu Kosta Runjaic - Wszyscy wiemy, że Iker to wojownik i pokazywał, że chce grać. Z szacunku do niego należało mu na to pozwolić. Do końca I połowy pozostawały sekundy i wiedzieliśmy, że w przypadku problemów zdrowotnych po prostu zmienimy go w przerwie.

Ostatecznie dolegliwości nie pozwoliły Guarrotxenie dokończyć spotkania i zszedł z placu gry jeszcze przed przerwą. Sprawiał wrażenie zamroczonego. Następnie ambulans odwiózł go do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Victor
Trzeba być wyjątkowym cynikiem, jak ,,pacjent.. , by pisać taki komentarz. Najwidoczniej pogoda odebrała pozostałosci rozumu...
2019-08-11 14:33:34
pacjent
A mówią, że w szpitalach czeka się na zabieg w kolejkach, tu okazuje się, że tak nie jestą
2019-08-11 13:58:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie