wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Guarrotxena po zabiegu

Piłka nożna. Guarrotxena po zabiegu

Piłka nożna. Guarrotxena po zabiegu
Data publikacji: 2019-08-11 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 14:44
Wywietleń: 1340 407908

W Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie przeprowadzono w niedzielę zabieg nastawienia łuku kości jarzmowej u hiszpańskiego piłkarza Ikera Guarrotxeny, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji podczas sobotniego meczu Pogoni z Wisłą Kraków.

- Zabieg udało się wykonać najmniej inwazyjną metodą - powiedział lekarz Jędrzej Marczewski. - W przeciągu tygodnia piłkarz powinien wrócić do treningów na boisku w specjalnej masce. Zawodnik powinien opuścić szpital w niedzielę, najpóźniej w poniedziałek.

W 45. minucie spotkania Pogoni z Wisłą Iker Guarrotxena opuścił boisko z kontuzją. Bask ucierpiał po zderzeniu głową z Rafałem Janickim i nie mógł kontynuować gry. Wyglądało to bardzo groźnie. Piłkarz długo nie podnosił się z boiska, potem dwa razy kładł się i nie podnosił o własnych siłach.

Trener Runjaic zarządził szybką zmianę, po czym Bask podniósł się z murawy, pobiegł sprintem w kierunku strefy zmian i kategorycznie wskazywał, że jest gotowy do gry. Pozostał na boisku i po kilkudziesięciu sekundach mając piłkę przy nodze wybił ją na aut i znów położył się na murawę. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie.

- Na początku doktor pokazał, że Iker musi zejść z boiska, a później ta decyzja została zmieniona - mówił po meczu o tej sytuacji trener zespołu Kosta Runjaic - Wszyscy wiemy, że Iker to wojownik i pokazywał, że chce grać. Z szacunku do niego należało mu na to pozwolić. Do końca I połowy pozostawały sekundy i wiedzieliśmy, że w przypadku problemów zdrowotnych po prostu zmienimy go w przerwie.

Ostatecznie dolegliwości nie pozwoliły Guarrotxenie dokończyć spotkania i zszedł z placu gry jeszcze przed przerwą. Sprawiał wrażenie zamroczonego. Następnie ambulans odwiózł go do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Victor
Trzeba być wyjątkowym cynikiem, jak ,,pacjent.. , by pisać taki komentarz. Najwidoczniej pogoda odebrała pozostałosci rozumu...
2019-08-11 14:33:34
pacjent
A mówią, że w szpitalach czeka się na zabieg w kolejkach, tu okazuje się, że tak nie jestą
2019-08-11 13:58:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie