Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Grosicki, Djousse i Golla

Data publikacji: 20 listopada 2016 r. 16:31
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2016 r. 09:31

Były piłkarz Pogoni Szczecin, Kamil Grosicki zagrał do 80 minuty meczu w ligowym spotkaniu francuskiej Ligue 1 pomiedzy Rennes, a Angers. Mecz niespodziewanie zakończył się wynikiem remisowym 1:1 (1:0), co na pewno gospodarzy nie usatysfakcjonowało.

Grosicki zszedł z boiska w 80 minucie meczu jeszcze przy stanie 1:0 i w sytuacji, gdy rywal grał o jednego piłkarza mniej. Mimo to, goście zdołali wyrównać, a mecz kończyli nawet w dziewięciu, bo w końcówce kolejny ich gracz otrzymał czerwoną kartkę.

28-letni wychowanek Pogoni Szczecin będzie gościem niedzielnego magazynu piłkarskiego Liga plus extra w stacji Canal Plus.

26-letni Donald Djousse zagrał w wyjściowym składzie drużyny Maritimo w meczu z Benfiką w Lizbonie. Zespół Kameruńczyka przegrał aż 0:6 i zszedł z boiska już w 40 minucie meczu przy stanie 0:2.

Djousse w ostatnim dniu okienka transferowego był bliski odejścia do ligi katarskiej i gry w jednej drużynie ze słynnym Xavim. Ostatecznie jednak kluby nie porozumiały się w kwestii wypożyczenia, a Djousse musiał wracać do Portugalii, choć miał już wynegocjowany bajeczny kontrakt i trenował z nowym zespołem.

Mecz z Benfiką był dopiero jego drugim w obecnym sezonie. Dwa tygodnie temu Maritimo z Kameruńczykiem w składzie niespodziewanie pokonało na własnym boisku Bragę 1:0 (0:0), a były napastnik Pogoni rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i został zmieniony w 75 minucie meczu.

Nie udał się występ innemu byłemu piłkarzowi Pogoni Szczecin, Wojciechowi Golli. 24-letni obrońca wystąpiał w przegranym 0:5 meczu Nijmegen z Ajaksem w Amsetrdamie. Były reprezentant Polski grał cały mecz, zobaczył żółtą kartkę. ©℗ (par)