Piłka nożna. Górnik znów ograł Pogoń

Data publikacji: 01 grudnia 2023 r. 23:34
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2023 r. 15:55

Drugi z rzędu pojedynek ligowy przegrali piłkarze Pogoni. W Zabrzu portowcy nie zdobyli gola i był to pierwszy taki mecz od września.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0); 1:0  Ennali (5)

Górnik: Bielica - Sekulić, Szcześniak, Kapralik (74.  Podolski), Pacheco, Musiolik, Ennali (76. Dadok), Lukoszek, Nascimento (74. Siplak), Janicki, Janza.

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris (79. Przyborek) –  Ulvestad (72. Zahović), Kurzawa, Gorgon (63. Fornalczyk), Grosicki, Bichakhchyan (72. Gamboa) –  Koulouris.

Żółte kartki: Janza, Sekulić, Lukoszek - Zech, Wahlqvist. Czerwona kartka: Erik Janza (70. minuta).

Zabrze po raz kolejny okazało się niegościnne dla szczecinian. Portowcy po raz ostatni wyjazdowy mecz z Górnikiem wygrali w 2009 roku, a przed rokiem porażka w przedostatniej kolejce pozbawiła Pogoń medalu. Złej passy nie udało się przełamać także tym razem. Mecz rozgrywany w zimowej aurze nie ułożył się po myśli szczecinian i nawet przewaga zawodnika w ostatnich 20 minutach nie pomogła Pogoni

Po porażce w ostatnim meczu ze Stalą, Pogoń chciała wrócić do dobrej passy na Śląsku. Portowcy rozpoczęli z wielkim animuszem i już w pierwszych akcjach mieli okazje do zdobycia bramki. To co nie udało się Grosickiemu, zrobił Górnik. Szybki kontratak zabrzan zamienił na bramkę Ennali. Dla piłkarza Górnika była to pierwsza bramka w ekstraklasie. Kilka minut później po strzale Koulourisa piłka trafiła w słupek, a powtórka Biczachczjana minęła bramkę. Pierwsza połowa obfitowała w sytuacje podbramkowe, ale defensywa Górnika, z byłym piłkarzem Pogoni Szcześniakiem i wychowankiem Chemika Police Janickim spisywała się bez zarzutu lub interweniowała szczęśliwie. Janicki z piłki bramkowej wybił m.in. strzał  Koulourisa. W końcówce I połowy Koutris nieskutecznie próbował przelobować bramkarza Bielicę.

Po przerwie Górnik groźnie zaatakował. Akcję Kapralika obronił Cojocaru, a w 62. minucie Musiolik uprzedził przed polem karnym Cojocaru, ale bramkarza ubezpieczał Malec, którzy przejął piłką zmierzającą do bramki. Po czerwonej kartce dla Janzy w 70 minucie Pogoń zdominowała grę. Nie była jednak tak groźna tak jak w poprzednim meczu ze Stalą. Szarpał Grosicki i wprowadzony na murawę Fornalczyk, ale bez efektów. Pogoń bezskutecznie próbowała tez przełamać defensywę Górnika strzałami z rzutów wolnych.

Okazja do rewanżu nadarzy się już we wtorek. Oba zespołu, spotkają sia w Szczecinie w 1/8 Pucharu Polski. (woj)

Mirek
2023-12-03 15:07:29
Jest szansa dla Pogoni bowiem przyjaciel p. Mroczka czyli Sławek Nitras często gości na trybunach a teraz ma byc ministrem sportu. Jeśli nie teraz to kiedy MP?
Simca
2023-12-02 17:31:18
Wiking ma rację
Pogoń
2023-12-02 14:58:21
w polskim Szczecinie nigdy nie zdobędzie mistrza najwyższej klasy rozgrywek piłki kopanej. Albo było "za daleko" dla reszty tego państwa aby był mistrz na pn. - zach., albo jest pseudosponsor, któremu zależy tylko na wypchanym własnym portfelu. MP w Szczecinie nie było, w tym sezonie nie będzie ani w żadnym przyszłym. A kibice dalej będą walić na mecze i dobrowolnie dawać się strzyc z kasy.
do Skorpiona
2023-12-02 13:36:51
z ciekawosci wszedlem na strone Skorpion Szczecin. Aktualności konczą się na roku 2019, a podstrona o zawodnikach i trenerach ,,w przygotowaniu,,. zycze Wam sukcesów i kibicow, pozdrawiam.
Jerzyk
2023-12-02 12:57:27
Jednak Pogoń to chimeryczna drużyna, ktoś tak kiedyś powiedział. Chyba mówił prawdę. Chimera nigdy nie zdobędzie MP.
wiking
2023-12-02 12:36:39
czas Gustafssona mija....na prom do Ystad już....!!!!Mroczek nie politykuj,tyko bierz się za piłkarzy,alternatywa won!!!!
jajo
2023-12-02 10:48:22
Gra w dziesięciu w ekstralidze to przewaga , bo robi się mniej błędów.
peli
2023-12-02 10:37:17
dopoki w klubie jest producent piłkarzy p.mroczek ..mrocznie widzę przyszłosc tego klubiku:(
Ciekawski
2023-12-02 10:04:44
Wytłumaczcie mi po co trener drużyny narodowej w meczu o pietruszkę z Łotwą przy wyniku pozytywnym dla Polski na 15 minut przed końcem gry wpuszcza na boisko emeryta piłkarskiego zamiast pozwolić komuś młodemu trochę pograć na meczu reprezentacji.
kenzo
2023-12-02 09:07:54
ustawienie zawodników obrony co to ma za system idą do przodu dostają kontrę i co i srają w gacie jeżeli tak będzie ustawiał trener zawodników to bardzo źle pod koniec rundy .i tak na początek Ława bez tempa słaby na całości do zmiany drugi to Gorgoń przegrywa a piłki podaję bez pomysłu i dalekie można wymieniać nawiska ale co daję są frajerami i tyle
Tracę wiarę.
2023-12-02 08:59:30
Gol stracony z kontrataku, bo trenerzy przeciwników wiedzą, że Pogoń atakuje prawie całą drużyną i wystawiają z przodu swoich najszybszych zawodników. Na wyjazdach trzeba grać bardziej zachowawczo. Momentami nawet nudny antyfutbol. Otwarty i atrakcyjny futbol grać tylko w Szczecinie dla swoich kibiców. Mistrzem już nie będziemy. Za duże straty. Odpuszczam sobie mecze z Górnikiem w Pucharze Polski i Wartą, bo muszę odreagować. Tracę wiarę w ten projekt. Niestety.
Kibic2
2023-12-02 08:51:02
Super jeszcze raz super. Jak to się dzieje, że Pogoń wygrywa że Stalą 2:1 a przgrywa 2:3. Z Górnikiem daje sobie strzelić w 5 min. I grając w przewadze jednego piłkarza nie może nawet zremisować. Obu tym drużynom Pogoń pomogła wyjść ze strefy zagrożenia. Teraz kolej na Wartę. To chyba winna pogoda.
Kibic od zawsze
2023-12-02 08:15:51
Mówiono cały czas,że na ławce zmiennicy mają też jakość. Oczywiście rzeczywistość brutalnie to weryfikuje bo wczoraj było to doskonale widać. Nie było żadnej poprawy i jakości . Górnik wziął przykład z Mielca i Rakowa kiedy to te drużyny grały piłki długie za obronę. Ta taktyka Pogoni nie leżała. Byli wciągani a potem laga i jak to wyglądało wszyscy oglądaliśmy. Frustracja grosika i jego egoizm boiskowy jest nie do zaakceptowania. Gość sam chce wygrać mecz i decydować o wszystkim-? Grał kiepsko.
Witek
2023-12-02 08:08:24
Ciekawe czy wytatuowani zjadą na doł tabeli
Skorpion Szczecin
2023-12-02 08:00:29
mamy potężną sekcję boksu w Szczecinie .Zdobywaja hurtowo mistrzostwa Polski zarówno panie jaki i panowie.S NAJLEPSZĄ sekcja w kraju .Kurier nawet o tym nigdy nie wspomniał. Mistrzostwa świata kadetów w boksie: Fabian Urbański w finale bedzie walczył o złoto. Co musi zrobić zawodnik skorpiona szczecin by był wzmianka w kurierze.Może musi walczyć o złoty medal olimpijski to wtedy wspomną czyli nigdy jak teraz
Lucyfer
2023-12-02 06:24:02
We wtorek ten sam tytuł będzie skopiuj i wklej tyle i aż tyle
xxx
2023-12-02 01:19:06
Mroczek już jest po wyborach. Może teraz Pogon będzie miała jakas państwowa spółkę jako sponsora. Szybko trzeba brać papszuna póki jest wolny. Bo tu trzeba trenera patrz co Magiera zrobil że Slaskiem.
Pogodniak
2023-12-01 23:58:19
Górnik zasłużenie wygrał.Pogoń przegrała w ten sam sposób w jaki ograła ich Stal wrzutkami za linię obrony gdzie wolni obrońcy kompletnie zagubieni wolni nie radzili sobie. Ocena indywidualna to max.4+ Niestety dzisiaj to nawet wrażenia artystycznego nie było. Grosik zaliczył podobnie jak Kutris beznadziejny mecz. Jego liczne błędy,boiskowy egoizm,bardzo raziły. Poziom jego gry dzisiaj mizerny. Nie współpracował w ogóle z kolegami. Tak nie gra reprezentant.Pogoń w kryzysie.Góra odjeżdża.
Kibic
2023-12-01 23:52:08
To wina nas kibiców, że tak się dzieje w Pogoni,tolerujemy tą padlinę ,przychodzimy na stadion wydajemy kasę,pozwalamy na sponsorowanie przez miasto i cały czas jest byle jakość i nikt za to nie odpowiada
Grali w przewadze
2023-12-01 23:46:18
Taka tradycja, Górnik może przegrać z każdym (np. z Puszczą), ale na pewno nie z Pogonią.