wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gole 17-latków w meczu rezerw Pogoni

Piłka nożna. Gole 17-latków w meczu rezerw Pogoni

Piłka nożna. Gole 17-latków w meczu rezerw Pogoni
Data publikacji: 2020-07-07 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-07 21:33
Wywietleń: 836 463717

Młodzi piłkarze III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin rozegrali pierwszy sparingowy mecz podczas letniego okresu przygotowawczego. Pewnie pokonali zespół Jezioraka Szczecin 5:1 (0:1), a bramki zdobyli: Fornalczyk – 2, Kozłowski, Łęgowski i Kwiecień.

To był udany mecz kontrolny z kilku powodów. Młodzi szczecinianie po raz pierwszy od dłuższego czasu mogli zaprezentować się w oficjalnym, ale towarzyskim meczu. Na pewno widoczny był głód piłki, ale też oglądaliśmy kilka bardzo obiecujących akcentów.

Dwa gole zdobył nowy piłkarz Pogoni, zaledwie 17-letni Mariusz Fornalczyk. Zademonstrował dobrą formę, jakość, drybling, odwagę i ochotę do gry. To jeszcze nie będzie w rundzie jesiennej piłkarz pierwszego wyboru dla Kosty Runjaica, ale jeżeli pracować będzie sumiennie, to czeka go w Pogoni ciekawa perspektywa.

Po jednym golu zdobyli rówieśnicy Fornalczyka i koledzy z reprezentacji Polski juniorów: Kacper Kozłowski i Mateusz Łęgowski. Dla tego pierwszego to premierowy występ po długim leczeniu i rehabilitacji. Na boisku grał przez 30 minut. Piłkarz prawdopodobnie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z pierwszym zespołem, ale wprowadzany na intensywniejszy trening musi być ostrożnie i bez pośpiechu.

Mateusz Łęgowski przez ostatni sezon był piłkarzem hiszpańskiej Valencii. Jego przyszłość nie jest jeszcze znana. Defensywny pomocnik w Valencii czuł się bardzo dobrze, ale nie wiadomo jeszcze, czy zostanie w tym klubie dłużej. Do Valencii był jedynie wypożyczony i występował w zespole juniorów. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie