Piłka nożna. Gol Buksy, debiuty Recy i Listkowskiego

Data publikacji: 28 września 2020 r. 08:40
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2020 r. 08:40

24-letni były napastnik Pogoni Szczecin Adam Buksa strzelił bramkę w meczu amerykańskiej MLS dla New England Revolution w wygranym 2:0 (0:0) meczu z DC United. Była to trzecia ligowa bramka polskiego napastnika w tym sezonie.

Gol został zdobyty w doliczonym czasie gry. Buksa rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w 79. minucie za Teala Bunbury'ego. New England zajmuje piąte miejsce w tabeli konferencji wschodniej z dorobkiem 21 punktów w 14 meczach.

25-letni były piłkarz Floty Świnoujście Arkadiusz Reca zadebiutował w barwach beniaminka włoskiej Serie A Crotone w przegranym 0:2 (0:1) meczu 2. kolejki włoskiej Serie A z AC Milan. Polak wszedł na boisko w 72. minucie za Pedro Pereira. Crotone zajmuje ostatnie, 20. miejsce w tabeli z zerem punktów.

Nie powiodło się Sebastianowi Walukiewiczowi w meczu jego drużyny Cagliari z Lazio Rzym. Gospodarze przegrali 0:2 (0:1) po golach Lazzariego (4) i Immobile (74). 20-letni były obrońca Pogoni Szczecin zagrał cały mecz. Jego zespół zajmuje 12 miejsce w tabeli, w obecnym sezonie nie wygrał jeszcze meczu.

Debiut na boiskach włoskiej Serie B zaliczył były pomocnik Pogoni Szczecin Marcin Listkowski. 22-latek rozpoczął mecz w wyjściowym składzie zespołu Lecce w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Pordenone. Młodzieżowy reprezentant Polski zagrał cały mecz na lewym skrzydle.

Cały mecz na ławce rezerwowych zespołu Fortuny Duesseldorf przesiedział 23-letni były pomocnik Pogoni Szczecin Jakub Piotrowski. Jego zespół na inaugurację sezonu pokonał na własnym boisku Wurzburger Kickers 1:0 (0:0) po golu Dawida Kownackiego. (par)