sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dominacja rezerw Pogoni

Piłka nożna. Dominacja rezerw Pogoni

Piłka nożna. Dominacja rezerw Pogoni
Data publikacji: 2020-09-27 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-27 13:16
Wywietleń: 635 476931

Drugi zespół Pogoni Szczecin odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach trzeciej ligi i po raz drugi uczynił to w sposób zdecydowany i bezdyskusyjny. W dwóch ostatnich meczach zespół zdobył siedem goli tracąc tylko jednego. Awansował na 10 miejsce w tabeli.

Szczecinianie pewnie rozprawili się z ostatnim zespołem w tabeli Mieszkiem Gniezno wygrywając 3:0 (2:0) po dwóch golach 18-letniego Kacpra Zaborskiego i jednym Rafała Maćkowskiego. Występujący w niedzielę na skrzydle 18-latek zdobył swojego drugiego i trzeciego gola w szóstym meczu obecnego sezonu.

Zawodnik pozyskany z Błękitnych Wronki w całym poprzednim zagrał w 15 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty. To jego drugi sezon w Pogoni, piłkarz rozwija się doskonale mając w 21 spotkaniach na koncie 10 zdobytych goli, może grać również na pozycji napastnika.

Drużyna Pawła Ozgi zagrała bez żadnych wzmocnień z pierwszego zespołu, który dosięgnęła plaga koronawirusa i cały zespół przebywa na przymusowej kwarantannie. W wyjściowym składzie zagrało sześciu juniorów, piłkarzy 18-letnich, lub młodszych, którzy poradzili sobie z mało wymagającym rywalem bez żadnych kłopotów.

Trzech kolejnych graczy w wyjściowej jedenastce, to byli zawodnicy 19-letni. Jedynymi rutyniarzami byli: 21-letni Wawrzynowicz i 23-letni Błanik. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie